11 Aralık 2013 22:29

Seçkin Ayral toprağa verildi

Keşan'da elektrikleri kesik olan tek katlı evde mumun devrilmesi sonucu çıkan yangında 41 yaşındaki Seçkin Ayral hayatını kaybetti. Ayral, EMEP Keşan İlçe Örgütü üyesiydi. Ayral'ın elektrikleri borcu sebebiyle kesilmişti.

Seçkin Ayral toprağa verildi
Paylaş

Edirne'nin Keşan ilçesinde elektrikleri kesik olan tek katlı evde mumun devrilmesi sonucu çıkan yangında 41 yaşındaki Seçkin Ayral hayatını kaybetti. Ayral, Emek Partisi (EMEP) Keşan İlçe Örgütü üyesiydi. Ayral'ın elektrikleri borcu sebebiyle kesilmişti.

Seçkin Ayral, bugün saat 15.30'da toprağa verildi. Emek Partisi Keşan İlçe Örgütü ve Emek Gençliği üyeleri de cenaze törenine katıldı. Törenin ardından, Emek Partisi bürosunda basın açıklaması gerçekleştirildi.

Açıklamayı yapan, Emek Partisi MYK Üyesi Tuncay Sağıroğlu şunları söyledi;
''Sorun halkın, emekçilerin ve yoksulların borçları olunca devlet kendi alacağını, en yaşamsal ihtiyaç olan elektrik, su ve doğal gaz gibi ihtiyaçların giderlerini bir an önce tahsil etmek için çalışırken, fabrikaların elektriklerinin kesildiğini bugüne kadar hiç görmedik. Hatta vergi indirimlerinden, çeşitli krediler aktarılmasına, borçlarının iptal edilmesine kadar çeşitli yöntemlerin de uygulandığını görüyoruz.
2014 bütçesinin önemli gelirleri halktan toplanan vergilerden, cezalardan oluşuyor. Sermayeden alınan vergi sadece yüzde 2.4 iken, emekçilerden toplanan vergiler yüzde 89'a kadar çıkmış durumda. Yani toplanan bütün vergiler bir grup sermayedara aktarılırken, emekçiler mum ışığında yaşamak zorunda bırakılıyor ve hatta bu yüzden ölüyorlar.
Seçkin yoldaşımız hayatın içindeki birebir çelişkileri gören ve emekçi kimliği ile partimizin mücadelesine katılmış, parti üyesi olmuş bir arkadaşımızdır. Böylesi bir ölümden üzüntü duyuyoruz ama onun mücadelesi, onun özlem duyduğu hayatın inşa edilmesi ve kurulması noktasındaki öfkemizi ve mücadele azmimizi bir kat daha arttırmıştır. Seçkin yoldaşın ölümünden sorumlu olan sadece merkezi iktidar değil aynı zamanda yerel iktidardır. Seçkin arkadaşımız aynı zamanda yerel müzik gruplarında yer alan ve ürettiği ezgileri halkla birleştirme çabasında olan bir arkadaşımızdı. Eğer bu yerel yönetim kendi ilçesinde yaşayan bir yerel sanatçının elektriğini kesme ve sahip çıkmama noktasına gelecekse bu yerel yönetim ne yapmaktadır? Bunu da sorgulamak gerekiyor.”

Sağıroğlu, yoksulluğun ortadan kaldırılması için Keşan halkının birleşmesi gerektiğini ifade ederek emek ve demokrasi güçlerine çağrı yaptı. (Keşan/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Küba, Apartheid rejiminin yıkılmasına nasıl yardım etti?

SONRAKİ HABER

Giresun'da zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırılan 84 öğrenci taburcu edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa