11 Aralık 2013 14:16

‘Türkiye’nin demokrasiyle imtihanı bitmiyor’

İstanbul Üniversitesi Genç Demokrat Hukukçular Kulübü öğrencileri, Evrensel Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Polat ve Oyuncu Barış Atay’ın da katılımıyla bir panel düzenledi. Panele, çok sayıda hukuk öğrencisi katıldı.

‘Türkiye’nin demokrasiyle imtihanı bitmiyor’
Paylaş

İstanbul Üniversitesi Genç Demokrat Hukukçular Kulübü öğrencileri, Evrensel Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Polat ve Oyuncu Barış Atay’ın da katılımıyla bir panel düzenledi. Dün düzenlenen panele, çok sayıda hukuk öğrencisi katıldı.

Burada konuşan Barış Atay, Türkiye’nin demokrasiyle imtihanının hiç bitmediğini ifade ederek, “Siz de böyle büyüdünüz. Faili meçhuller vardı. Şimdi ise failini bildiğimiz faili meçhulleri izliyoruz. Ethem Sarısülük’ün, Ali İsmail Korkmaz’ın vs. failleri belli. Hukuk fakültesini bırakmak için hâlâ geç değil. Ama eğer, bunlarla yüzleşebilecekseniz de alnınızdan öpüyorum” diye konuştu.  

RedHack operasyonu kapsamında gözaltına alınan Barış Atay’a gözaltı süresi boyunca yaşadıkları da soruldu. Atay başından geçen bir olayı şöyle anlattı: “Bir polis fotokopi çekmeye çalışıyordu. Ancak beceremeyince amirini çağırdı. Amir geldi, o da beceremedi. Ben de ‘Fişi takılı değil’ dedim. Düşünün bu adam bilişim amiri ve benim RedHack’ten olduğumu ortaya çıkaracak amir.”

AKP’NİN BARIŞ SÜRECİNE YAKLAŞIMI ENDİŞE VERİCİ

Fatih Polat ise iletişim fakültelerinde Gezi direnişinden bahsedildiğini ifade ederek, yakında ders konusu bile olabileceğini söyledi. Kürt sorununa da değinen Polat, “Uzun yıllar kardeşlikten bahsettik. Eşitlik olmadan kardeşlik çok soyut kalıyor. Kasım ayının başında Nusaybin’deydim. Rojava ve Şam’a da gittim. Nusaybin’deki duvarın yapılmayacağı söylendi. İlk gördüğümde 100 metre idi. Şimdi ise 1 kilometre. Hükümetin barış sürecine yaklaşımı da aynen bu kapı duvar gibi endişe verici” diye konuştu. (İstanbul/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

‘Gözaltına alınmadınız, muhafaza altındasınız’

SONRAKİ HABER

Erdoğan Londra'da konuştu: Biz orayı temizleyene kadar çıkmayacağız

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa