10 Aralık 2013 17:37

İşten çıkartılan taşeron işçileri eylem yaptı

Uşak’ta Karayolları 25'nci Şube Şefliği’nde iş yapan taşeron firmasında kaza ve yol yapım işlerinde çalışan 56 işçi işten atıldı. İşten atılan işçiler Karayolları önünde eylem yaptı.

İşten çıkartılan taşeron işçileri eylem yaptı
Paylaş

Uşak’ta Karayolları 25'nci Şube Şefliği’nde iş yapan taşeron firmasında kaza ve yol yapım işlerinde çalışan 56 işçi işten atıldı. İşçiler karayolları önünde eylem yaptı.

Birikmiş iki aylık ücret ve fazla mesailerini isteyince işten çıkartıldıklarını söyleyen işçiler, Karayolları 25'inci Şube Şefliği önünde toplanıp, basın açıklaması yaptı. İşçiler adına konuşan Ercüment Duran, bağlı bulundukları taşeron firmanın merkezinin Diyabakır’da olduğunu belirterek, “Sigortalarımız Şanlıurfa’dan gösteriliyor. Aramızda 13 yıldır çalışan arkadaşlarımız var. Hiçbir haklı gerekçe gösterilmeden kapı önüne konulduk. Kış günü işsiz kaldık. Karayolları Şube Şefliği’nin bizlere sahip çıkmasını istiyoruz” diye konuştu. İşciler, bazı sosyal haklarından da tam olarak yararlanamadıklarını belirtti.

Karayolları 25'inci Şube Şefi Mustafa Karadağ ve taşeron firma yetkilileri ise konuyla ilgili açıklama yapmadı. (Uşak/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Başbakan hangi insan haklarından bahsediyor?

SONRAKİ HABER

Ceren Özdemir'in ardından: Bale öğretmeni olmak istiyordu, hayatını sanata adamıştı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa