Denizli\

Denizli'de doğalgaz boru hattı patladı

Denizli'de kepçeyle yapılan yol çalışması sırasında Pamukkale Üniversitesi Hastanesi ve kampüsüne giden doğalgaz boru hattı, saat 18.30 sıralarında büyük bir gürültüyle patladı. Ölen ya da yaralanan olmadı.

Denizli'de kepçeyle yapılan yol çalışması sırasında Pamukkale Üniversitesi Hastanesi ve kampüsüne giden doğalgaz boru hattı, saat 18.30 sıralarında büyük bir gürültüyle patladı. Patlamayla birlikte etrafa saçılan taş ve kaya parçaları nedeniyle park halindeki 4 otomobilin camları kırılıp, hasar görürken, ölen ya da yaralanan olmadı.

Doğalgaz patlamasının meydana geldiği yerin yakınındaki Özel Cerrahi Hastenesi ve evlerde büyük panik yaşandı. Geniş bir alana yoğun doğalgaz konusu yayıldı. Patlamanın meydana geldiği yerin Denizli-Antalya Karayolu'nun kenarında olması nedeniyle polis tedbir amacıyla yolu trafiğe kapattı. Trafik ara yollardan verilirken, patlamanın hemen ardından 155 Polis İmdat ihbar hattına doğalgaz kaçağı ihbarları gelmeye başladı. Hava sıcaklığının 0 derece olduğu kentte, şehir merkezindeki hiçbir yere doğalgaz verilemediği öğrenildi. İtfaiye ve Kentgaz yetkilileri patlamanın yaşandığı yerde, gerekli tedbirleri aldı. Kente doğalgazın ne zaman verileceği henüz bilinmiyor. (DHA)

www.evrensel.net