İstanbul\

İstanbul'a kar uyarısı

Meteoroloji İstanbul'a yarın akşam saatleri ile Çarşamba ve Perşembe günlerinde kar yağacağını bildirdi. Soğuk hava, kar yağışı, poyraz fırtınası ile buzlanma ve don olayına karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son meteorolojik değerlendirmelerine göre, İstanbul'a yarın akşam saatleri ile Çarşamba ve Perşembe günlerinde kar yağacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce soğuk hava, kar yağışı, poyraz fırtınası ile buzlanma ve don olayına karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün İstanbul'u kapsayan son meteorolojik değerlendirmeleri şöyle:

"Türkiye yarın, Balkanlar üzerinden gelecek yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisine girecek. Bu nedenle soğuk hava poyraz fırtınası ile birlikte Marmara bölge genelinde, sıcaklık düşüşüne paralel olarak kar yağışları İstanbul başta olmak üzere özellikle Marmara'nın doğusunda önümüzdeki üç gün boyunca etkili olacağı tahmin ediliyor. İstanbul'da bu gece ve yarın sabah saatlerinde lodosla birlikte görülecek yağmurun, zamanla rüzgarın kuzey yönlere dönmesi ve sıcaklık düşüşüne paralel olarak karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar yağışına dönüşeceği, akşam ve gece saatlerinde il genelinde kar yağışının etkili olacağı tahmin ediliyor.

FIRTINA VE BUZLANMA UYARISI

Kar yağışının poyraz fırtınası ile birlikte zaman zaman etkisini artırarak Çarşamba ve Perşembe günleri devam edeceği, özellikle sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayınında kentte etkili olacağı tahmin ediliyor. Soğuk hava, kar yağışı, poyraz fırtınası ile buzlanma ve don olayına karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" (İstanbul/DHA)

 

www.evrensel.net