09 Aralık 2013 12:15

BEDAŞ işçileri çadır kurdu

Sendikalı oldukları için işten çıkartılan 5 BEDAŞ işçisi, grevlerinin 28'inci gününde BEDAŞ Genel Merkezi önünde çadır açtı.

BEDAŞ işçileri çadır kurdu

Fotoğraf: Emrah Yorulmaz/AA

Paylaş

Sendikalı oldukları için işten çıkartılan 5 BEDAŞ işçisi, grevlerinin 28'inci gününde BEDAŞ Genel Merkezi önünde çadır açtı.

Enerji-Sen'e üye oldukları için işten atılan 5 BEDAŞ işçisi, grevlerinin 28'inci gününde BEDAŞ Genel Merkezi önünde çadır açtı. "Taşerona güvencesizliğe iş cinayetlerine karşı güvenceli iş, insanca yaşam istiyoruz" pankartı açan işçiler, "Direne direne kazanacağız", "Zafer direnen emekçinin olacak" sloganları attı. Ardından çadır kuran işçilere polisin, "Kaldırımı işgal ediyorsunuz?" demesine tepki veren işçilerden Ali Çakır, "28 gündür buradayız, siz neden şimdiye kadar bir şey söylemediniz. Çadır kurduğumuz için mi bunu yapıyorsunuz?" dedi.

Polis ile Çakır arasında geçen tartışmanın ardından işçiler çadırı kaldırmayarak, eylemelerine devam etti. Ardından kısa bir açıklama yapan Çakır, "Türkiye'de hukukun üstünlüğünden söz eden Başbakan buradaki hukukun üstünlüğünde olan direnme hakkımızı emniyet güçlerince engellemeye çalışılıyor. Fakat bizler en meşru hakkımız olan direniş hakkımızı burada sürdürmeye devam edeceğiz" dedi.

Öte yandan Enerji-Sen ve işveren arasında görüşmelerin devam edildiği öğrenildi. (İstanbul/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Öğrenciler okulda bıçaklamayı protesto etti

SONRAKİ HABER

Akar: Bedelli askerlikten 9 milyar 533 milyon lira gelir elde edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa