08 Aralık 2013 19:02

Lice'de 4 rütbeli asker alıkondu

Diyarbakır Lice'de Fis Ovası'ndan geçen karayolunda kimlik kontrolü yapan yüzleri puşilerle kapalı bir grup, 4 rütbeli askeri alıkoydu.

Lice\'de 4 rütbeli asker alıkondu
Paylaş

Diyarbakır Lice'de Fis Ovası'ndan geçen karayolunda kimlik kontrolü yapan yüzleri puşilerle kapalı bir grup, 4 rütbeli askeri alıkoydu.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde polislerin açtığı ateş sonucu yaşamını yitiren Mehmet Reşit İşbilir ve Veysel İşbilir için Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Fis Ovası'ndan geçen Diyarbakır-Bingöl karayolunda yüzlerini puşi ile kapatan bir grup, yolu iki yönlü trafiğe kapattı. Yolda barikat kuran grup, kimlik kontrolü yaptığı sırasında resmi kurumlara ait 3 aracı ateşe verdiği belirtilirken, daha sonra 2 uzman çavuş ve 2 astsubay olmak üzere 4 rütbeli askeri alıkoyduklar.

Grubun, alıkoyduğu 4 rütbeli askeri yanlarına aldıktan sonra izlerini kaybettirdiği belirtildi.

ALIKONAN ASKERLERİN İSİMLERİ BELLİ OLDU

Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde akşam saatlerinde alıkonan 4 askerin isimleri belli oldu. Askerlerin, Bingöl 49'uncu Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı'nda görevli Astsubay Melik Dikyol, Astsubay Hakan Özer ve Uzman Erbaş Uğur Sert ile Erzurum'da görevli Uzman Erbaş Ali Akdemir olduğu öğrenildi. Alıkonan askerlerin haberini ise yine aynı otobüste bulunan başka bir askerin yaptığı kaydedildi. Haberi veren askerin de uzman erbaş olduğu, durdurulan otobüste kimlik kontrolü sırasında kimliğini gizlemeyi başardığı kaydedildi.

 ASKERLER EHLİYET SINAVI İÇİN DİYARBAKIR'A GELMİŞLER

Alıkonan 2'si astsubay, 2'si uzman erbaş olan 4 askerin ve ihbarı yapan uzman erbaş ile birlikte Diyarbakır'a önceki gün geldikleri öğrenildi. Dün yapılan ehliyet sınavı sonrası askerlerin birliklerine dönmek üzere yola çıktıları belirtildi. Kaçırılan askerlerin bulunması için başlatılan operasyonlar sürüyor.BDP'LİLER OPERASYON BÖLGESİNE HAREKET ETTİ

BDP'LİLER OPERASYON BÖLGESİNE HAREKET ETTİ

Lice'ye 10 kilometre uzaklıkta bulunan Yolçatı köyünde başlatılan operasyonda, olası bir çatışma durumunun önüne geçebilmek amacıyla aralarında BDP Diyarbakır il eş başkanları Mehmet Emin Yılmaz ile Zübeyde Zümrüt'ün de bulunduğu BDP'li bir grup, askeri operasyonun başlatıldığı alana doğru Diyarbakır'dan yola çıktı.

Lice ilçesi genelinde bulunan kırsal alanda başlayan askeri hareketlilikte şu ana kadar herhangi bir temasın sağlanmadığı bildirilirken, yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre askerin kırsal alana yığınak yaptığı kaydedildi.

Öte yandan operasyonun yapıldığı bölgede bir köylü yurttaştan haber alınamadığı iddia edildi.

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Yangına müdahale eden itfaiyecilere de biber gazı

SONRAKİ HABER

Evrensel 25 yaşında: Gerçeklerden vazgeçmeyeceğiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa