08 Aralık 2013 13:45

Punto’da ‘Niye ziyaret ettin’ kıyımı

Punto Deri fabrikasında sendikalı oldukları gerekçesiyle işten atılan 28 işçinin direnişi 119. günü geride bırakırken, 5 işçi daha direnişteki işçileri ziyaret ettiği gerekçesiyle işten çıkarıldı.

Punto’da ‘Niye ziyaret ettin’ kıyımı
Paylaş

Kadri ÖZKAN

Punto Deri fabrikasında sendikalı oldukları gerekçesiyle işten atılan 28 işçinin direnişi 119. günü geride bırakırken, 5 işçi daha direnişteki işçileri ziyaret ettiği gerekçesiyle işten çıkarıldı. 119 gündür fabrika önünde direnen işçilerden Bayram Güven, kendilerini sürekli ziyaret eden 60’a yakın işçinin 27 Aralık’ta kapı önüne konacağı bilgisini aldıklarını belirtti.
Fabrikada 9 yıldır çalışan ve 6 Kasım’da direnişteki işçileri ziyaret ettiği için işten atılan işçilerden Erkut Bayhan, “Saat 10.00 paydosunda arkadaşlarımızın yanına gittik. Paydos dönüşünde bizi içeri almadılar. Üstümüzde iş önlüğümüz ayağımızda terliklerimiz vardı” dedi. İçeride çalışan işçileri korkutmak için işten atıldıklarını ifade eden Bayhan, direnişi büyüteceklerini bildirdi. Patronun parasına güvenerek ‘Ben istediğimi yaparım’ dediğini ifade eden Bayhan, buna karşı örgütlülüklerini büyüteceklerini bildirdi.
3 Kasım’da işten atılan işçilerden Halil Çakır, işveren tarafından çağrıldığını ve hiçbir şey söylemeden “İş akdini fes ediyoruz” denildiğini belirtti. Sendikalı olduğu için işten atıldığını anlatan Çakır, diğer arkadaşlarıyla birlikte direneceklerini bildirdi. İşten atılanlardan Gürsel Akbaş da “Onlar çıkarsalar da çıkarmasalar da biz bitmeyeceğiz. Sendikamıza, hakkımıza sonuna kadar sahip çıkacağız” diye konuştu. (İstanbul/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Gezi Parkı\'nda hekimlere polis müdahalesi

SONRAKİ HABER

İzmir Zafer Ortaokulu öğrencileri kaloriferlerin yanmamasına tepki gösterdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa