06 Aralık 2013 20:46

'Riskli ve kanunsuz işler yaptım'

Aday gösterilmeyen Rize Belediye Başkanı AKP’li Halil Bakırcı milletvekili Nusret Bayraktar'a tepki gösterdi. Bakırcı, Bayraktar Beyoğlu Belediye Başkanı iken yardımcılığını yaptığın ve onun için riskli ve kanunsuz işler yaptığını söyledi

\'Riskli ve kanunsuz işler yaptım\'

Paylaş

Aday gösterilmeyen Rize Belediye Başkanı AKP’li Halil Bakırcı milletvekili Nusret Bayraktar'a tepki gösterdi. Bakırcı, Bayraktar Beyoğlu Belediye Başkanı iken yardımcılığını yaptığın ve onun için riskli ve kanunsuz işler yaptığını söyledi

Rize Belediye Başkanı AKP’li Halil Bakırcı, yeniden aday gösterilmeyişiyle ilgili olarak, Başbakan Tayyip Erdoğan’dan önce Rize Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Reşat Kasap’ın ismini açıklayan AKP Rize Milletvekili Nusret Bayraktar’a tepki gösterdi.

Rize Belediyesi’nde basın toplantısı düzenleyen Bakırcı, Entergre Su ve Elektrik Enerjisi Üretimi projesini tanıttı. Tanıtım sırasında yeni dönemde aday gösterilmeyişiyle ilgili bir soru üzerine de şunları söyledi; “Aday adaylığımdan önce Gümrük ve Ticaret Bakanı Rize Milletvekilimiz Hayati Yazıcı ile milletvekilimiz Nusret Bayraktar’a danıştım. Bana net bir şey söylemedikleri için aday adaylık başvurumu yaptım. Bu süreçte Reşat Kasap’ın ismi kamuoyunda duyulunca yeniden milletvekilimiz Nusret Bey'i aradım. Bana, 'Benim böyle bir şeyden haberim yok. Bakan Yazıcı ile milletvekilimiz Hasan Karal bu ismi Başbakan’ a götürdüler' dedi. Ben de 'Bu arkadaştan yana karar verilmişse ben aday olmadığımı açıklayayım, bu arkadaş da gelsin kamuoyu yoklamalarına katılsın, sonra sıkıntı yaşamasın' dedim. Ama öyle bir şey de olmadı. Milletvekilimiz Nusret Bayraktar sonra üzerine hiç elzem olmadığı halde Reşat Kasap’ı 'ben önerdim' dedi ve ismini aday olarak Başbakanımızdan 3 gün önce açıkladı.”

"MİLLETVEKİLİMİZ İLE TARTIŞTIM"


Rize Milletvekili Nusret Bayraktar’ın Beyoğlu Belediye Başkanlığı döneminde yardımcılığını yaptığını hatırlatan Bakırcı, sözlerini şöyle sürdürdü; “Nusret bey benim başkanımken belediye adına riskli ve kanunsuz işler yaptım. Yapmamam gereken işleri de yaptım. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve hazinenin yerine mafyanın elindeki otoparkı boşaltmak başkan yardımcısının görevi değildi, onu boşalttık. Tarihi eser bir binayı kurulun kararı olmadan yıkmak belediye başkan yardımcısının görevi değildi, onu yıktık. Bunu bildiği halde böyle bir şey yapmasına tepki gösterdim ve kendisi ile telefonda bir tartışmam oldu. Gümrük ve Ticaret Bakanımızın Hayati Yazıcı’nın olduğu bir ortamda, 'Rize’nin en önemli sorunu çaydır, çayın da önemli sorunu kaçak çaydır. İnşallah Bakanımız bunu düzeltir' demiştim. Bundan dolayı bakanımızın bir rahatsızlığı olduğunu hissetmiştim.”

‘MİLLETVEKİLİMİZ SAĞ, ÖLMEDİ ÖLSE DUYARDIK’

Rize Belediye Başkan adayı Reşat Kasap isminin Milletvekili Nusret Bayraktar tarafından verilip verilmediği konusunda kesin bilgi sahibi olup olmadığı yönündeki soruyu yanıtlayan Bakırcı, "Sanmıyorum ama bunu bana niye soruyorsunuz? Nusret bey geldiği zaman ona sorarsınız. Sağdır herhalde. Ölmedi, ölse duyardık" dedi. (Rize/DHA)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Delegelere kongreye gitmeyin baskısı

SONRAKİ HABER

İngiltere'de Brexit istifaları

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa