Eczacıbaşı Vitra 4\

Eczacıbaşı Vitra 4'te 4 yaparak gruptan çıkmayı garantiledi

Eczacıbaşı VitrA, Avrupa DenizBank Şampiyonlar Ligi (D) Grubu'nda karşılaştığı RC Cannes'ı deplasmanda 3-0 yenerek liderliğini korudu ve gruptan çıkmayı garantiledi.

Eczacıbaşı VitrA, Avrupa DenizBank Şampiyonlar Ligi (D) Grubu'nda karşılaştığı RC Cannes'ı deplasmanda 3-0 yenerek liderliğini korudu ve gruptan çıkmayı garantiledi.

Maçın başında Eczacıbaşı VitrA, Poljak'ın blok ve atak, Senna Usic'in servis sayısıyla 4-2 öne geçti. Cannes takımı 5-5'te eşitliği sağladı. Esra'nın atak sayıları ile Eczacıbaşı VitrA ilk teknik molaya 7-8 önde girdi. Büşra ve Neslihan'ın etkili servisleriyle üstünlüğü ele alan Eczacıbaşı VitrA, farkı 4 sayıya kadar çıkardı (8-12) ve Fang ilk molasını kullandı. Neslihan'ın etkili servislerine, Maja'nın etkili blokları eklenince skor 8-15 oldu. İkinci teknik molaya takımımız 8-16 önde girdi. Oyunun ivmesini elinde tutan turuncu beyazlı ekip etkili servislere iyi blok organizasyonu yapınca skor 11-20 oldu ve Fang ikinci molasını kullandı. Cannes takımının farkı azaltmasına izin vermemek için bu sefer Micelli 15-22'de mola kullandı. Eczacıbaşı VitrA, 16-24'te set sayısını iki kez kullanamayınca Micelli ikinci molasını kullandı ve Esra'nın atak sayısıyla Eczacıbaşı VitrA seti 18-25 kazandı.

Eczacıbaşı VitrA, Büşra'nın ekili servisleriyle ikinci sete 0-2 önde başladı. Antonijevic'in etkili servisleriyle Cannes takımı 5-3 öne geçti ve Micelli molasını kullandı. Toparlanan Eczacıbaşı VitrA, 5-7 öne geçip, ilk teknik molayı da 6-8 geçti. Maja'nın etkili oyunuyla skoru 11-14 ve ikinci teknik molaya da Eczacıbaşı VitrA 12-16 önde girdi. Skor 12-17'de Çinli Antrenör Fang mola hakkını kullandı. Mola sonra ev sahibi takım toparlandı ve Grotheus'un sayısı ile durumu 14-18'e geldiğinde, Eczacıbaşı VitrA Antrenörü Micelli ikinci molasını kullandı. Centoni'nin etkili servisleri ile fark 1'e düştü (18-19). Eczacıbaşı VitrA toparlanarak farkı üçe çıkardı ve Fang son molasını kullandı (22-19). Takımımız Neslihan'ın atak sayısıyla 24-20'de ilk set sayısını attı. Antonijevic'in kaçan servisi ile seti 21-25 kazanan Eczacıbaşı VitrA oldu.


Üçüncü sete de Büşra'nın etkili servisleri ile başlayan ve skoru ve 0-3'e getiren konuk takım Eczacıbaşı VitrA karşısında Fang ilk mola hakkını kullandı. Mola sonrasında toparlanan ev sahibi Cannes takımı 4-4 eşitliği yakaladı. Eczacıbaşı VitrA, Senna ve Esra'nın sayılarıyla 5-7 üstünlüğün ardından ilk teknik molaya 6-8 önde girdi. Cannes 9-9'da tekrar eşitliği yakaladı. Eczacıbaşı VitrA'nın 9-10 öne geçmesinin ardından Antonijevic'in akılllı plasesi ile skoru bir kez daha eşitledi. (10-10). Muhteşem geçen bir mücadelenin ardından ev sahibi takım Rasic ile 12-11 öne geçti ve Micelli mola hakkını kullandı. Maja'nın bloğu ve atak sayısıyla Eczacıbaşı VitrA skoru 14-14 yaptı. Cannes takımının basit hatalarıyla ikinci teknik molaya Eczacıbaşı VitrA 15-16 önde girdi. Denise'in servis sayısıyla 15-17 oldu ve Fang son molasını kullandı. Mola sonrası beraberliği getirse de (17-17), Esra ve Neslihan'ın sayıları, Centoni'nin ise hatasıyla Eczacıbaşı VitrA öne geçti (17-20). Setin sonunda Büşra'nın etkili servisleri ve Maja'nın bloklarıyla skor 18-23 oldu. Eczacıbaşı VitrA, Neslihan'ın plasesi, Antonijevic'in servis hatası ile seti 20-25 aldı, maçı da set vermeden kazandı.

Maçın en skorer ismi sekizi bloktan olmak üzere 15 sayıyla Maja Poljak olurken, Cannes takımının en skoreri 11 sayı ile Centoni oldu.

 

www.evrensel.net