05 Aralık 2013 20:01

7 yeni film vizyona giriyor

Sinemalarda 7 yeni film vizyona giriyor. Vizyona giren filmlerden 4'ü Türkiye sineması örneklerinden oluşuyor. Vizyona giren yerli filmler arasında yer alan ve daha önce Çalgı Çengi serisinin oyuncularının oynadığı Düğün Dernek filmi, haftanın dikkat çeken yapımı.

7 yeni film vizyona giriyor
Paylaş

Sinemalarda 7 yeni film vizyona giriyor. Vizyona giren filmlerden 4'ü Türkiye sineması örneklerinden oluşuyor. Vizyona giren yerli filmler arasında yer alan ve daha önce Çalgı Çengi serisinin oyuncularının oynadığı Düğün Dernek filmi, haftanın dikkat çeken yapımı.

Yılın Savaşı

Yönetmenliğini Benson Lee'nin yaptığı filmde Josh Peck, Josh Holloway, Chris Brown, Caity Lotz ve Laz Alonso oynuyor. Hip-hop'ın dev ismi Dante Graham break dansçı geçmişi sayesinde milyar dolarlık bir iş kurmuştur. Şimdi, amacı Fransa Montpellier'de gerçekleşecek olan, hip-hop'ın bir numaralı efsanevi yarışması Battle of the Year'ı kazanabilecek bir Amerikan rüya takımı yaratarak ABD'nin bu danstaki üstünlüğünü yeniden kabul ettirmektir. Graham takımın koçluğuna eski dostu ve takım arkadaşı Jason Blake'i getirir. Blake, yardımcı koçu Franklyn ve koreografı Stacy'nin yardımıyla dik kafalı 13 bireyi tüm rakipleriyle mücadele edebilecek, disiplinli, uyumlu ve gösterişli bir takıma dönüştürmeye çabalar.

Düğün Dernek

Yönetmenliğini Selçuk Aydemir'in yaptığı filmde, Ahmet Kural, Murat Cemcir, Rasim Öztekin, Devrim Yakut ve Barış Yıldız oynuyor. İşler Güçler dizisinin yönetmeni Selçuk Aydemir'in yazıp yönettiği, başrollerde ise Ahmet Kural, Murat Cemcir ve Binnur Kaya'nın oynadığı filmin çekimleri, Erzincan ve Sivas'ta yapıldı. Orta Anadolu'daki bir köy düğününde dünyanın çivisi çıkar ve planlanan evlilik sürprizler doğurmaya başlar.

Ölümsüz Aşk

Yönetmenliğini David Lowery'in yaptığı filmde, Ben Foster, Casey Affleck, Rami Malek, Rooney Mara ve Charles Baker oynuyor. Ruth ve Bob, Teksas'ın suç dolu topraklarında tozu dumana katan bir çifttir. 1970'lerin getirdiği bütün kanunsuzluklar, tehditler ve ihanetler onların hayatının bir parçasıdır ve dahası birbirlerine çok âşıktırlar. Bir gün polislerle bir çatışmaya girerler ve Ruth bir polisi vurur. Ama suçu onun yerine Bob üstlenir. 4 sene sonra hapishaneden kaçan Bob, sevgilisi ve kendisi hapishaneyken doğan kızını aramaya koyulur.

Kızım için

Yönetmenliğini Hakan Haksun'un yaptığı filmin başrol oyuncuları arasında Yetkin Dikinciler, Eda Ece, İnci Türkay, Berke üzerek ve Yakup Yavru yer alıyor. Kırklı yaşların ortasındaki Tuncer, yıllar önce karısından boşanıp kendi hayatına yönelmiştir. Babasının varlığından habersiz büyüyen Tuba ise 18 yaşını doldurmasına üç hafta kala, bir anda karşısında Tuncer'i bulur. Onunla birlikte hayallerini aşan bir yolculuğa çıkar. Tuba, ilginç yolculukta, babası olduğunu iddia eden deli dolu ve gizemli Tuncer'i tanırken, büyük sürprizlerle karşılaşacaktır. Bir yandan hayatında eksikliğini hissettiği sevgilerle, diğer yandan aşkla tanışacaktır. Babasıyla ilgili tek bir anısı bile olmayan Tuba için anılarda kalacak "an"lar inşa etmeye çalışır Tuncer. Çünkü hayat, yaşanamayanlara hayıflanmak değildir. Yaşananlardan hatıralarda kalandır.

Saroyan Ülkesi

Kendisini her zaman Ermeni, Amerika’lı ve Bitlistsi (Ermenice: Bitlis’li) olarak tanımlayan yazar William Saroyan, 1964′te uzun bir Anadolu yolculuğuna çıkar.
Saroyan Ülkesi, William Saroyan’ın bu yolculuğunun izinde, atalarının peşinden giden bir adamın kendisini bir kez daha keşfedişini anlatıyor.
Gerek yol arkadaşlarının tanıklıklıkları, gerekse Saroyan’ın kendi anıları ve hikâyeleri aracılığıyla yazarın öfkesini, tutkusunu, özlemini, empati yetisini ve insan sevgisini sergiliyor.

Yozgat Blues

Mahmut Fazıl Coşkun’un yönettiği filmde Ercan Kesal, Ayça Damgacı, Tansu Biçer ile Nadir Sarıbacak rol alıyor. Yavuz, belediyenin açtığı müzik kursunda hocalık yaparken, AVM´lerde eski Fransızca şarkılar söylemektedir. Kurstan öğrencisi Neşe ise marketlerde ürün tanıtımı yapmaktadır. Yavuz, aldığı bir iş teklifi üzerine Neşe’yle birlikte Yozgat’a gider. Sabri ve radyocu arkadaşının destekleriyle çok uğraşsalar da yaptıkları müzik pek ilgi çekmez. Zaman geçtikçe ilişkileri beklemedikleri yerlere gider.

Mc Dandik

Doğduğu gün kaderi belirlenmiş olan öksüz ve yetim Dandik, zorluklarla dolu bir hayatın içinde iyilik ve dürüstlükle aşkının peşinden koşarken hayatın engellerini aşmaya çalışır. Yıllar önce kaybettiği çocukluk aşkı Aslı’yı tesadüfen yeniden bulan Dandik, en yakın arkadaşı Fiko ile birlikte ayakta durmaya çalışırken bir yandan da sevdiğiyle mutlu bir hayat kurmanın yollarını arar.

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kendisine cennet öğrenciye cehennem

SONRAKİ HABER

Gülten Kaya: Ahmet Kaya’nın hatırasını talan etmelerine seyirci kalamazdık

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa