23 Şubat 2011 22:56

Mahkemeden 4-c’lileri sevindirecek karar

KASTAMONU İdare Mahkemesi uyarı cezası verilen 4-c’linin sözleşmesinin fesh işleminin yürütmesini durdurdu.  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kastamonu Bölge Müdürlüğü’nde 657 sayılı yasanın 4-c maddesine göre geçici memur olarak çalışan Raif Ulusoy’un sözleşmesi uyarı cezası aldığ

Mahkemeden 4-c’lileri sevindirecek karar

Paylaş

KASTAMONU İdare Mahkemesi uyarı cezası verilen 4-c’linin sözleşmesinin fesh işleminin yürütmesini durdurdu.  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kastamonu Bölge Müdürlüğü’nde 657 sayılı yasanın 4-c maddesine göre geçici memur olarak çalışan Raif Ulusoy’un sözleşmesi uyarı cezası aldığı gerekçesiyle geçtiğimiz yıl Kasım ayında feshedilmişti. Ulusoy adına açılan davada Kastamonu İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı verdi.
Mahkeme kararında, kamu hizmetini yürüten memurların ya da kamu görevlisi sayılan kimselerin işledikleri fiiller nedeniyle cezalandırılmaları gereken durumlarda bireysel özgürlükler ve insan hakları normları ile çatışmamasına özen gösterilmesinin yanında, ölçülülük ilkesinin bir gereği olarak suç ve onun kanunda gösterilen cezası arasındaki hakkaniyetinde tesis edilmesi gerektiği ifade edildi. Kararda ayrıca disiplin cezası verilmesinin idarenin takdirinde olmakla birlikte fiil ile ceza arasında bulunması zorunlu olan ölçülülük ve hakkaniyet ilkelerine aykırı hareket edildiği kanaatine varıldığı belirtildi. (KASTAMONU)

ÖNCEKİ HABER

Diyarbakır’da 8 Martta miting yapılacak

SONRAKİ HABER

Dersim'de koruma altındaki vaşak silahla vurularak öldürüldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa