Ethem\

Ethem'in avukatı Bayraktar: Görüntüdeki kişi A.Ş

Ankara'daki Gezi eylemi sırasında çekilen bir videoda "Çektim, sıktım 3 tane" diyen polisin, Ethem Sarısülük'ü vuran A.Ş olup olmadığı araştırılırken, Ethem'in avukatı Kazım Bayraktar gazetemize konuştu: Aynı kişi. Artık A.Ş tutuklanmalı.

Ankara'daki Gezi eylemine gerçekleştirilen bir polis saldırısı sırasında çekilen bir videoda "Çektim, sıktım 3 tane" diyen polisin, Ethem Sarısülük'ü vuran A.Ş olup olmadığı araştırılırken, Ethem'in avukatı Kazım Bayraktar gazetemize konuştu: İnceledik. "Görüntüdeki kişi A.Ş. Artık A.Ş tutuklanmalı."

Ankara’daki Gezi eylemi sırasında çekilen bir görüntü dün ortaya çıkmıştı. Güvenpark’taki görüntülerin 35’inci saniyesinde konuşan bir çevik kuvvet polisinin “Çektim, sıktım 3 tane” ifadeleri dikkat çekiyor. “Çektim sıktım 3 tane” diyen polisin Sarısülük’ü vuran polis olup olmadığı araştırılıyor.

Gezi direnişi sırasında polis kurşunu ile öldürülen Ethem Sarısülük’ün ailesi videoyu çeken kişinin kendileriyle temas kurmasını istedi. Video ile ilgili olarak Ethem Sarısülük’ün ağabeyi Mustafa Sarısülük, sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan “Dostlar videoyu çeken şahsı bulduk. Görüntülerin orijinal halini bize iletecek. Her şeyle avukatlarımız ilgileniyor. Herkese çok teşekkürler” mesajını paylaştı.

Ayrıca, gazetemize bilgi veren Sarısülük ailesinin avukatı Kazım Bayraktar da "Görüntüleri dondurduk, yavaşlattık, A.Ş'nin fotoğraflarıyla ve mahkemedeki peruksuz çıkan fotoğraflarını karşılaştırdık ve bu kişinin aynı kişi olduğunu anladık. Artık A.Ş'nin tutuklanması elzem bir hal halini aldı" dedi. (Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net