05 Aralık 2013 06:00

Arkadaşları onun için yarıştı bakanlık unuttu

Türkiye Okul Sporları Federasyonu Başkanı Ayhan Pala, 16. Dünya Okul Sporları Olimpiyatları’nda (Gymnasiade) şu ana kadar 1 altın, 5 gümüş ve 5 bronz madalya kazanan milli takım sporcularının, yarışmada kolu kırılan Yunus Emre için yarıştığını ve verdikleri madalya sözünü tuttuğunu söyledi.

Arkadaşları onun için yarıştı bakanlık unuttu
Paylaş

Ercan ATA

Türkiye Okul Sporları Federasyonu Başkanı Ayhan Pala, 16. Dünya Okul Sporları Olimpiyatları’nda (Gymnasiade) şu ana kadar 1 altın, 5 gümüş ve 5 bronz madalya kazanan milli takım sporcularının, yarışmada kolu kırılan Yunus Emre için yarıştığını ve verdikleri madalya sözünü tuttuğunu söyledi. Pala, Spor Bakanlığı başta olmak üzere yetkili kurumlardan kimsenin kolu kırılan çocuk için aramadığına da dikkat çekti.

Brezilya’nın başkenti Brasilia’da konuşan Türkiye Okul Sporları Federasyonu Başkanı Ayhan Pala, şunları söyledi: “Yarışmalar başladıktan sonra yaşanan ve bizi çok üzen olay, Yunus Emre Gündoğdu’nun jimnastik paralel alette yarışırken sakatlanması olmuştur. Ciddi manada iki taraflı kırık var. Çocuğumuzun da teyzesi olan jimnastik antrenörümüz Aysel Gümüşlü hocamız ile çocuğumuzu, özellikle buradaki büyükelçiliğimizin yardımlarıyla beraber aldığımız destekle Türkiye’ye gönderdik. İnşallah çocuğumuzun sağlığı açısından da bir sıkıntısı olmayacaktır” dedi.

KOLU KIRILAN ÇOCUK İÇİN KİMSE ARAMADI

Milli sporcuların, yarışmada kolu kırılan Yunus Emre’ye verdikleri madalya sözünü tuttuğunu belirten Pala, şöyle konuştu: “Bu, bizim açımızdan özellikle önemliydi. Yunus Emre’nin sakatlığı diğer çocuklarımızı çok olumsuz yönde etkiledi. Ona başarılı olma sözü vererek hareket ettiler ve inanılmaz bir sevgi yumağı oluşturdular. Bu, bizim açımızdan gurur verici bir olaydı. Okul Sporları tarihinde olimpiyatlarda alınmış iki bronz madalyamız vardı geçmişte ve başka madalya da söz konusu değildir.”

Kolu kırılan Yunus Emre ile ilgili Spor Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Spor Genel Müdürlüğünden kendilerini kimsenin aramadığını da vurgulayan Pala, “Sporcu, bizim ve ülkemizin sporcusudur. Onların orada takip edip etmediklerini bilmiyorum. Ama biz gereken tüm tedbirlerimizi aldık. Gönül isterdi ki bu telefon gelsin ve biz çocuklarımız ile ilgili bilgileri sağlıklı bir şekilde verelim. Takdir büyüklerimizindir” dedi.

Pala, jimnastik ve yüzmenin anaokulunda mecbur bir ders haline gelmesi gerektiğini vurgulayarak, şu ifadeleri kullandı: “35 yıllık okul sporları hayatı ve geçmişi olan bir spor adamı olarak şunu belirtmek isterim ki, Türkiye’de sporun kalkınmasındaki en önemli rol okullardır. Buna önem verenler gelecekte kendi ülkelerinin madalyalarını garanti altına almaktadır. (Brasilia/DHA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Demirtaş: Zana-Barzani görüşmesini basından öğrendik

SONRAKİ HABER

Urfa’da sağanak yağış hayatı felç etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa