‘Özelleştirmeye karşı birlikte direneceğiz’

‘Özelleştirmeye karşı birlikte direneceğiz’

DİSK ve KESK, santral ve madenlerin özelleştirilmesine karşı mücadele eden Tes-İş ve Maden-İş Sendikasına üye işçileri ziyaret ederek destek verdi.

DİSK ve KESK, santral  ve madenlerin özelleştirilmesine karşı mücadele eden Tes-İş ve Maden-İş Sendikasına üye işçileri ziyaret ederek destek verdi. DİSK Genel Başkanı Kani Beko ve KESK Genel Başkanı Lami Özgen’in de katıldığı ziyarette özelleştirmeye karşı mücadele eden Yatağanlı maden ve enerji işçilerinin 80 gündür devam eden direnişi selamlandı.Belediye önünde toplanan DİSK ve KESK’e bağlı sendikaların üyeleri buradan direnişteki işçilerin çadırına yürüdü.  ‘Birleşe birleşe kazanacağız’ ‘Zafer Direnen Emekçinin olacak’ ‘Gün gelecek devran dönecek AKP halka hesap verecek’ sloganlarıyla direnişteki işçileri selamlayan DİSK ve KESK üyeleri alkışlarla karşılandı.

BEKO: ÖZELLEŞTİRME SENDİKASIZLAŞTIRMADIR  

Ziyarette konuşan DİSK Genel Başkanı Kani Beko, TEKEL, şeker fabrikaları, Sümerbank gibi kamu kuruluşları özelleştirilirken işçi ve emekçiler birleşebilse, bir araya gelebilseydi bu kurumların yok pahasına özelleştirilemeyeceğine dikkat çekti. Bu kurumlar özelleştirildikten sonra kamuda çalışan sendikalı ve iş güvencesine sahip işçilerin özelleştirmenin ardından taşeronlara bağlı asgari ücretle çalışan iş güvencesinden yoksun işçilere dönüştüklerini belirten DİSK Genel Başkanı Beko “İşte şimdi sizin bu onurlu mücadelenizde yalnız olmadığınızı göstermek için buradayız. 24 Ocak’ta Ankara’da özelleştirmeye karşı yapacağınız büyük mitingde biz de yer alacağız. Ve hep birlikte özelleştirmeye, kıdem tazminatının gasbedilmesine ve güvencesiz çalıştırmaya karşı çıkacağız” dedi.

24 OCAK’TA ANKARA’DAYIZ

Ziyarette konuşan Maden-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Süleyman Girgin, mücadelenin bir kar topu gibi büyüdüğünü belirterek “İşçi arkadaşlarımızın kararlığıyla bu mücadele sonuç alıncaya kadar sürecek” diye konuştu. Tes-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek özelleştirme ihalesinin son günü olan 24 Ocak’ta Ankara’da yapılacak büyük işçi mitingine tüm emek örgütlerini katılmaya davet etti. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net