AKP Van adayı el Kaide davasında yargılanmıştı

AKP Van adayı el Kaide davasında yargılanmıştı

Başbakan Erdoğan'ın bugün AKP Grup toplantısında Van Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak açıkladığı Osman Nuri Gülaçar, 4 yıl önce yapılan El Kaide operasyonunda gözaltına alınıp tutuklanmıştı. Gülaçar, 2 ay tutuklu kaldığı davada beraat etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün AKP Grup toplantısında Van Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak açıkladığı Osman Nuri Gülaçar, 4 yıl önce yapılan El Kaide operasyonunda gözaltına alınıp tutuklanmıştı. Gülaçar, 2 ay tutuklu kaldığı davada beraat etti.

Eski AKP Van İl Başkanı Ebubekir Gülaçar'ın oğlu olan Osman Nuri Gülaçar, 15 Ekim 2009 tarihinde Van Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince El Kaide'ye yönelik operasyonda 16 şüpheli ile birlikte gözaltına alındı. Şüphelilerden Osman Nuri Gülaçar ile birlikte 3'ü tutuklandı. İki ay cezaevinde kaldıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edilen Gülaçar, yargılandığı Van 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde 7 ay önce karara bağlanan davada beraat etti.

Evli ve 3 çocuk babası olan 48 yaşındaki Osman Nuri Gülaçar, Van kert merkezindeki Şengüller Camii'nde imamlık yapıyor. (DHA)
 

www.evrensel.net