02 Aralık 2013 22:30

Silahlı milislerin cirit attığı sınırda asker 7 yaşındaki çocuğu öldürdü

Suriye sınırındaki Kilis'te, sınırı 'yasa dışı' yollarla geçmeye çalışan ve askerin 'Dur' ihtarına uymadığı iddia edilen Suriye uyruklu gruba ateş açıldı. Açılan ateş sırasında vurulan 7 yaşındaki Ela Şık Nayıf, götürüldüğü hastanede hayatını kaybetti.

Silahlı milislerin cirit attığı sınırda asker 7 yaşındaki çocuğu öldürdü
Paylaş

Suriye sınırındaki Kilis'te, sınırı 'yasa dışı' yollarla geçmeye çalışan ve askerin 'Dur' ihtarına uymadığı iddia edilen Suriye uyruklu gruba ateş açıldı. Açılan uyarı ateşi sırasında vurulan gruptakilerden 7 yaşındaki Ela Şık Nayıf, götürüldüğü hastanede hayatını kaybetti.

İddiaya göre, sınır hattındaki Oylum Köyü'nde devriye görevi yapan askerler, yasa dışı yollarla Suriye'ye geçmeye çalışan bir gruba 'Dur' ihtarında bulundu. İhtara uymayan grup, defalarca uyarılmasına rağmen yasak bölgede ilerleyince askerler havaya uyarı ateşi açtı. Açılan ateş sonucu seken mermiye hedef olan Ela Şık Nayıf, ağır yaralandı. 112 Acil Servis ekiplerince ambulansla Kilis Devlet Hastanesi'ne götürülen kız çocuğu, doktorların çabasına rağmen kurtarılamadı. Ela Şık Nayıf'ın cesedi, otopsi için morga gönderildi.

Ülkelerine dönmek için İstanbul'dan Kilis'e geldiklerini belirten baba Bekri Şık Nayıf ise, sınıra yaklaştıklarında askerlerin kendilerini uyardığını ve bir süre sonra kızının yaralandığını gördüğünü söyledi. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

AKP\'li belediye başkanına \'sahtecilik\'ten 3 yıl 4 ay hapis cezası

SONRAKİ HABER

Pompalı tüfekle öldürmeye teşebbüs eden erkeğe önce ceza sonra tahliye verildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa