02 Aralık 2013 15:27

Özgür Ülke'nin bombalanması yarın protesto edilecek

Özgür Ülke Gazetesi'nin eşzamanlı olarak Ankara ve İstanbul'daki bürolarının bombalanmasının 19'uncu yıldönümü yarın protesto edilecek.

Özgür Ülke\'nin bombalanması yarın protesto edilecek
Paylaş

Özgür Ülke Gazetesi'nin eşzamanlı olarak Ankara ve İstanbul'daki bürolarının bombalanmasının 19'uncu yıldönümü yarın protesto edilecek.

3 Aralık 1994 tarihinde Özgür Ülke Gazetesi'nin eşzamanlı Ankara ve İstanbul'daki bürolarının bombalanmasının 19'uncu yıldönümü yarın gerçekleştirilecek basın açıklamasıyla protesto edilecek. Özgür Gündem Gazetesi, gazetenin bombalanan Kadırga'daki eski binası önünde yarın saat 11.00'da gerçekleştirilecek açıklamaya ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, "Gazetemiz Özgür Gündem, 1994 yılında 2 Aralık'ı 3 Aralık'a bağlayan gece büroları bombalanan Özgür Ülke Gazetesi'nin, Kadırga'daki merkez binasında yaşamını yitiren gazetenin ulaştırma görevlisi Ersin Yıldız'ı anacak. Dönemin Başbakanı Tansu Çiller ve MGK'nin emriyle bombalanan Özgür Ülke'nin o dönem Kadırga'da bulunan merkez binası önünde yarın saat 11.00'de yapılacak anmada, failleri belli olan patlamanın sorumlularından hesap sorulacak" ifadeleri kullanıldı. (İSTANBUL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Asistan hekimler greve çıktı

SONRAKİ HABER

14 Mart yaklaşırken

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...