Urfa Valisinin aday gösterilmesini bir grup AKP\

Urfa Valisinin aday gösterilmesini bir grup AKP'li protesto etti

Şanlıurfa'da, önümüzdeki Mart ayında yapılacak yerel seçimlerinde AKP'nin Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç'i aday göstereceği iddiası üzerine, mevcut Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba taraftarları protesto gösterisi yaptı.

Şanlıurfa'da, önümüzdeki Mart ayında yapılacak yerel seçimlerinde AKP'nin Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç'i aday göstereceği iddiası üzerine, mevcut Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba taraftarları protesto gösterisi yaptı.

Öğle saatlerinde Topçu Meydanı'nda toplanan ve kendilerine 'Urfa halk inisiyatifi' adını veren, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu yaklaşık 500 kişilik grup, sloganlar atarak Fakıbaba'nın yeniden aday gösterilmesini istedi. 500 metre uzaklıktaki belediye önüne yürüyen ve davul zurna eşliğinde halay çeken kalabalık, ceketlerini havaya atarak tepkilerini dile getirdi. Polisin önlem aldığı eylem, kalabalığın Fakıbaba'nın aday gösterilmesini istediklerini dile getirerek dağılmasıyla son buldu.

'FAKIBABA İŞÇİYE TEHDİT İLE EYLEM YAPTIRIYOR!' İDDİASI

Alana çıkan yurttaşların çoğunluğunun belediye işçisi olduğu gözlenirken, merkezi Urfa'da bulunan Kamu Şirket Personelleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (KAŞİP) Genel Başkanı Hakan Aydın, düzenlediği basın toplantısında Urfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın taşeron işçileri tehdit, baskı, zorlama ve şantajlarla kendi lehine eylem yaptırdığını iddia etti. KAŞİP Merkezi'ndeki toplantıda Fakıbaba ve belediye çalışanlarının, taşeron çalışanlarını kendi siyasi emellerine alet ettiklerini ifade eden Aydın, "Bu kaos planlayıcıları Urfa Belediye Başkanı Fakıbaba ve ekibi taşeron işçilerimizi tehdit, baskı ve şantaj ile kendi lehine siyaset yapmak için eylemlere çekiyor. Taşeron işçi kimsenin oyuncağı değildir. Biz KAŞİP'liler olarak işten çıkartma tehdidiyle karşı karşıya kaldık ve bu yönetimi şiddetle ve nefretle kınıyoruz" ifadesini kullandı.

ADIYAMAN'DA DA PROTESTO EDİLMİŞTİ

Cuma günü de, Adıyaman'da yerel seçimler öncesi henüz açıklanmayan belediye başkanlığına AKP'nin eski milletvekili Hüsrev Kutlu'yu aday göstereceği iddiasının konuşulmasının ardından sosyal medya üzerinden örgütlenen 50 kadar AKP'li, Gölbaşı Caddesi üzerindeki AKP İl binasının önünde toplanmıştı. Polisin parti binasına girişine izin vermediği AKP'liler, bir süre bekledikten sonra dağılmıştı. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net