28 Kasım 2013 16:02

Tek sanıklı 1 Mayıs davası ertelendi

Antalya'da, 4 bin 500 kişinin katıldığı 1 Mayıs yürüyüşüyle ilgili sadece Akdeniz Üniversitesi öğrencisi E.Y.'ye açılan dava 26 Aralık'a ertelendi.

Tek sanıklı 1 Mayıs davası ertelendi

Paylaş

Antalya'da, resmi rakamlara göre 4 bin 500 kişinin katıldığı 1 Mayıs yürüyüşüyle ilgili sadece Akdeniz Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği 3'üncü sınıf öğrencisi 21 yaşındaki E.Y.'ye açılan davanın ilk duruşması bugün görüldü.

Antalya 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ilk duruşmada sanık E.Y. avukatı olmadan savunma yapmak istemediğini belirterek, "Avukat tutmak istiyorum" dedi. Mahkeme heyeti sanığın bu talebini kabul ederek, E.Y.'ye avukat tutmak için süre verip duruşmayı 26 Aralık tarihine erteledi.

NE OLMUŞTU?

1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle Antalya'da düzenlenen yürüyüşe 4 bin 500 kişinin katıldığı ve bazı kişilerin "terör örgütü lehine slogan attığı" iddiasıyla hazırlanan iddianamede, polisin tespit ve fotoğraflama işleminin baz alındığı belirtilerek, sadece E.Y.'nin kimliğinin tespit edildiği kaydedildi. İddianamede, "Olay günü 13.00 ile 17.00 saatleri arasındaki yürüyüş ve toplantıya yaklaşık 4 bin 500 kişi katılmıştır. Altındağ Mahallesi, Aydın Kanza Parkı'ndan hareketle Anafartalar, Teomanpaşa ve Hızırreis Caddesi'ni takiben Konyaaltı Caddesi üzerinde Atatürk Parkı'nda gerçekleşen toplantı ve gösteri yürüyüşleri sırasında yürüyüşe ve toplantıya katılan bir kısım şahıslar slogan atmak suretiyle PKK/KCK terör örgütünün propagandasını yaparak 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü münasebetiyle düzenlenen gösteriyi terör örgütü propagandasına dönüştürmüşlerdir" denildi. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Türkiye mayından vazgeçmiyor

SONRAKİ HABER

Çanak anten tamir eden işçi çatıdan düştü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa