Tarihi Galata Kulesi\

Tarihi Galata Kulesi'nde ölüm

Tarihi Galata Kulesi’nin 60 metre yükseklikteki seyir balkonundan düşen 26 yaşındaki Hamit Tadik, olay yerinde hayatını kaybetti.

Tarihi Galata Kulesi’nin 60 metre yükseklikteki seyir balkonundan düşen 26 yaşındaki Hamit Tadik, olay yerinde hayatını kaybetti. Polis, güvenlik kameralarındaki görüntüleri inceledi ve gencin intihar ettiğinin ortaya çıktığını kaydetti.

Galata Kulesi Meydanı’nda kafelerde oturanlar ve turistlerin yoğun olduğu saat 12.00 sıralarında, gencin beton zemine düşmesiyle büyük bir gürültü çıktı. Olayı görenler, polis ve sağlık ekiplerinden yardım istedi. Sağlık görevlilerinin yaptığı ilk müdahalede gencin hayatını kaybettiği anlaşıldı.

Olay yeri ekipleri üzerinden çıkan kimlikten gencin, Siirt doğumlu, Hamit Tadik olduğunu belirledi. Tadik'in Galata kulesi'nde bulunan restoranda 100 liralık yemek yediği  ve hesabı ödedikten sonra  seyir balkonuna çıkarak bir süre etrafı izlediği ve daha sonra kendisini boşluğa bıraktığı belirtildi. İlk kontrolde gencin üzerinde yaklaşık binbeşyüz TL. nakit para bulundu.

Polis çevre binalardaki kameralarda yaptığı incelemede Hamit Tadik'in intihar ettiğinin belirlendiğini söylerken, olayla ilgili soruşturma sürüyor. (İstanbul/DHA)
 

www.evrensel.net