Boşanmak isteyen bir kadın daha öldürüldü

Fotoğraf: AA

Boşanmak isteyen bir kadın daha öldürüldü

Gaziantep'te 38 yaşındaki Bünyamin Dayangençsevim, bir süredir ayrı yaşadığı ve kendisinden boşanmak isteyen 36 yaşındaki eşi Nesrin Dayangençsevim'i çalıştığı özel hastanenin önünde bıçakla boğazını keserek öldürdü.

Gaziantep'te 38 yaşındaki Bünyamin Dayangençsevim, bir süredir ayrı yaşadığı ve kendisinden boşanmak isteyen 36 yaşındaki eşi Nesrin Dayangençsevim'i çalıştığı özel hastanenin önünde bıçakla boğazını keserek öldürdü. Olayın ardından kaçan şüpheli, 1 saat sonra polise teslim oldu.

Olay, sabah saatlerinde 23 Nisan Mahallesi'nde meydana geldi. 3 çocukları bulunan Bünyamin ile Nesrin Dayangençsevim çifti, ailevi sorunlar nedeniyle bir süre önce ayrı yaşamaya başladı. İddiaya göre, çalıştığı lokantada kalan Bünyamin Dayangençsevim'in barışma teklifine olumsuz yanıt veren Nesrin Dayangençsevim boşanmak istediğini söyledi. Aldığı olumsuz yanıtla öfkelenen Bünyamin Dayangençsevim bu sabah eşinin sekreter olarak çalıştığı özel hastanenin önüne giderek beklemeye başladı.

Bünyamin Dayangençsevim, işe gelen eşinin konuşma isteğine olumsuz vermesi üzerine yanındaki bıçakla kadının boğazını keserek kaçtı. Kanlar içinde kalan Nesrin Dayangençsevim, olayı görenler tarafından hemen çalıştığı özel hastanenin acil servisine götürüldü. Dayangençsevim, doktorların çabasına karşın kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Cinayetin ardından kaçan Bünyamin Dayangençsevim yaklaşık 1 saat sonra Şahinbey İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giderek teslim oldu. Burada kendisine yöneltilen soruları yanıtsız bırakan şüpheli, sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Bünyamin Dayangençsevim, Asayiş Şube Müdürlüğü'nde yapılan sorgulamasının ardından adliyeye sevk edildi.
Dayangençsevim, 'kasten adam öldürme' suçundan Cumhuriyet savcısına ifade verdi. Bünyamin Dayangençsevim, savcılıktaki ifadesinin ardından tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye çıkarıldı. Mahkeme, zanlıyı 'kasten adam öldürme' suçundan tutuklayarak cezaevine gönderdi. Yaşamını yitiren Nesrin Dayangençsevim'in cesedi ise otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi. (DHA)


SEVGİLİLER GÜNÜNDE EŞİNİ ÖLDÜREN GÜRSEL BAY'A MÜEBBET HAPİS CEZASI VERİLDİ

Öte yandan, Samsun'da bir süre nikahsız birlikte yaşayıp ayrıldığı, 37 yaşındaki Yasemin Kadı'yı, 14 Şubat Sevgililer Günü akşamı, kendisiyle alay ettiği için öldürmekle suçlanan 44 yaşındaki Gürsel Bay, ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

'Gasp' ve 'hırsızlık' suçlarından sabıkası bulunan ve 15 yıl cezaevinde yatan Gürsel Bay, 2005 yılında Kocaeli'de limanda çalışırken, çaycılık yapan, eşinden ayrılmış 2 çocuk annesi Yasemin Kadı ile tanıştı. 2006 yılında bir kız çocukları dünyaya gelen çiftin arası, Yasemin Kadı hakkında çıkan 'Başka erkeklerle birlikte oluyor' dedikoduları nedeniyle açılmaya başladı. Bunun üzerine çift, 2008 yılında Samsun'a taşındı. Ancak bir süre sonra Kadı hakkında yine benzer dedikodular çıktı. 2011 yılının Ocak ayında da Yasemin Kadı, evi terk etti. Gürsel Bay da küçük kızını ablasına bırakıp Karabük'e gitti.

Geçen Şubat ayında kızını görmek için Samsun'a gelen Bay, 14 Şubat Sevgililer Günü akşamı alkollü bir şekilde ablasının evine giderken, pazardan dönen Yasemin Kadı ile karşılaştı. Bir süre konuştuktan sonra aralarında çıkan tartışma sonucunda Bay, ruhsatsız tabancasıyla 7 el ateş ederek Yasemin Kadı'yı öldürdü. Gürsel Bay, kısa süre sonra yakanıp gözaltına alındı, ardından da tutuklanıp cezaevine gönderildi.

Cinayet suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan Gürsel Bay, Samsun 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün son kez hakim karşısına çıktı. Olaydan dolayı pişman olduğunu söyleyen sanık Bay, Yasemin Kadı'nın kendisini aldattığını iddia ederek, "Olay günü yolda karşılaştık. Konuşmaya o başladı. Ben de çocuğumuz olduğunu evine dönmesi gerektiğini söyledim. 'Ben ikinci baharımı yaşıyorum senin hâlâ sevgilin yok mu?' diyerek gülüp, benimle alay etmeye başladı. Gülmemesini söyledim. Ancak o kahkaha atmaya devam etti. Bunun üzerine tabancayı çıkarıp ona ateş ettim. Ama öldürme amacım yoktu" dedi.

Mahkeme heyeti, Gürsel Bay'a 'planlayarak cinayet işlemek' suçundan ömür boyu hapis cezası verdi. Ayrıca 'ruhsatsız silah bulundurmak'tan da 10 ay hapse mahkum etti. (DHA)


'BÜTÜN POLİSLER GEZİ'YE GİTTİ' DİYEREK KADINI KORUMADILAR

Yıllarca şiddet gördüğü eşi tarafından bıçaklanarak öldürülen Muhterem Göçmen'in katil zanlısı Serdar Göçmen'in yargılandığı duruşmada savunma yapan Göçmen'in avukatı Gökçesu Özgül, Haziran ayında koruma talebiyle emniyete başvurduklarını fakat "Bütün polisler Gezi'de" cevabı verilerek Göçmen'in korunmadığını belirtti.

28 Haziran'da çalıştığı işyerinde yıllarca şiddet gördüğü eşi tarafından bıçaklanarak öldürülen Muhterem Göçmen'in katil zanlısı Serdar Göçmen hakkında açılan davanın 2. duruşması İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Duruşmada sanık Serdar Göçmen, kendisinin daha önce eşine uyguladığı şiddet yönündeki iddiaları yalanladı. Duruşmada savunma yapan Muhterem Göçmen'in avukatı Gökçesu Özgül ise, müvekkili hakkında eşinden gördüğü şiddet sebebiyle koruma kararı bulunduğunu ve hakkındaki koruma kararının tam olarak uygulanması halinde müvekkilinin öldürülmemiş olacağını söyledi. Koruma talebi için Gezi direnişi sırasında başvurdukları Kuştepe Polis Karakolu'nda ise, "Bütün polisler Gezi'de" cevabını aldıklarını belirten Özgül, Göçmen'in şikayetleri sonrası daha önce gözaltına alınan sanığı "fiziki zarar vermediği" gerekçesiyle serbest bırakan savcı hakkında da Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu'na (HSYK) şikayette bulunacaklarını kaydetti. Özgül, "Türkiye'de savcılar, hakimler ve polis kadına yönelik şiddeti bir teknik asayiş sorunu, evrak meselesi gibi görüyor. Gerçekten toplumsal bir sorun olarak ele almıyorlar. Asıl sorun bu" diye konuştu. Mahkeme heyeti, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı 5 Aralık'a erteledi. (DİHA)

www.evrensel.net