28 Kasım 2013 11:19

BDP ve HDP'den Adalet Bakanlığı'na İmralı başvurusu

BDP ve HDP milletvekillerinden oluşan heyet, İmralı Adası'nda PKK Lideri Abdullah Öcalan ile görüşmek için Adalet Bakanlığı'na başvurdu.

BDP ve HDP\'den Adalet Bakanlığı\'na İmralı başvurusu
Paylaş

 BDP ve HDP milletvekillerinden oluşan heyet, İmralı Adası'nda PKK Lideri Abdullah Öcalan ile görüşmek için Adalet Bakanlığı'na başvurdu.

BDP ve HDP milletvekillerinden oluşan heyet, PKK Lideri Abdullah Öcalan ile görüşmek için Adalet Bakanlığı'na başvuruda bulundu. Sözlü yapılan başvuruya şu ana kadar Adalet Bakanlığı'ndan yanıt verilmezken, görüşmenin önümüzdeki hafta içi yapılması bekleniyor.

BDP grup başkan vekilleri Pervin Buldan ve İdris Baluken ile HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder 9 Kasım günü İmralı Adası'na giderek PKK Lideri Öcalan ile görüşmüştü.

İMRALI GEMİSİ YİNE 'BOZUK!'

PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın avukatlarının müvekkilleriyle görüşmek için yaptığı başvuru ise "gemi bozuk" gerekçesiyle yine reddedildi.

Avukatlar Rezan Sarıca, Cengiz Yürekli, Mazlum Dinç ve Abdulmecit Yıldırım'ın müvekkilleri ile görüşebilmek için Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'na yaptıkları başvuru yine reddedildi. Avukatlara, "gemi bozuk" olduğu gerekçe gösterilerek, görüşün gerçekleştirilemeyeceği bildirildi.

Öcalan'ın avukatlarının 27 Temmuz 2011 tarihinden bu yana yaptığı tüm başvurular çeşitli gerekçelerle reddediliyor. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

YAŞ kış dönemi toplantısı başladı

SONRAKİ HABER

8 Aralık mitingine çağrı: Taleplerimizle alanda olalım

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa