27 Kasım 2013 15:33

Okul yolu suyla dolu...

Aydın'ın Gerenkova Köyü'ndeki ana yol yağmur nedeniyle suyla dolunca okula gitmek çocuklar için çileye dönüştü.

Okul yolu suyla dolu...
Paylaş

Aydın'ın İncirliova İlçesi'ne bağlı Gerenkova Köyü'ndeki ana yol, şiddetli yağmur nedeniyle suyla doldu. Köy meydanı ile İzmir-Aydın karayolunu birbirine bağlayan bir kilometrelik yolun, her yağmur sonrası dereye döndüğünü söyleyen Muhtar Hasan Güneş, özellikle öğrencilerin yağmurda yoldan geçmelerinin çok zor olduğunu belirterek yetkililerden yardım istedi.

Gerenkova Köyü'nü Aydın-İzmir karayoluna bağlayan bir kilometrelik yol yağmur sonrası suyla doldu. Öğrencilerin okula giderken kullandığı yoldan yağmurlu günlerde geçmenin mümkün olmadığını söyleyen Köy Muhtarı Hasan Güneş, yolun yapılması için çalmadıkları kapının kalmadığını belirtti. Güneş, "Yaklaşık iki yıldan beri köyümüzün en işlek caddesindeki yol engebeli ve büyük çukurlarla dolu. Bu nedenle yağmur suları kalıyor ve biriken sular nedeniyle yol dereye dönüşüyor" dedi.

Aylar geçmesine karşın hiçbir kurumdan olumlu bir dönüş alamadıklarını dile getiren Muhtar Güneş, "Yolun yapılması için gerekli olan maddi kaynaklara sahip değiliz. Yetkililerden bu konuda yardım bekliyoruz. Kışın devam edecek yağmurlar nedeniyle köydeki birçok eve su basabilir" diye konuştu. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Çarkın: Devletin silahlarıyla cinayetler işlendi

SONRAKİ HABER

Ömer Çelik'ten asgari ücret açıklaması: Hiç kimsenin dediği tam olarak olmuyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa