27 Kasım 2013 18:45

Şişli Endüstri Meslek Lisesi'nin yıkılmasına tepki

Şişli Endüstri Meslek Lisesi Mezunları Derneği, liselerinin yıkılıp yerine AVM ve rezidans gibi yapıların yapılmasının önünü açan düzenlemeye tepki gösterdi.

Şişli Endüstri Meslek Lisesi\'nin yıkılmasına tepki

Paylaş

Şişli Endüstri Meslek Lisesi Mezunları Derneği, liselerinin yıkılıp yerine AVM ve rezidans gibi yapıların yapılmasının önünü açan düzenlemeye tepki gösterdi.

İstanbul Şişli'de bulunan Şişli Endüstri Meslek Lisesi Mezunları Derneği üyeleri, liselerinin yıkılıp yerine AVM ve rezidans gibi yapıların yapılmasının önünü açan düzenlemeye tepki göstermek amacıyla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nün önünde basın açıklaması yaptı. "Şişli EML bizimdir bizim kalacak", "Okulumu yıktırmam rezidans yaptırmam", "Eğitim hakkımız engellenemez" yazılı dövizlerin taşındığı açıklamada, Şişli EML'nin yıkılarak yerine AVM veya rezidans yapılması planına tepki gösteren Dernek Başkanı Ercan Bodur, okulun çok sayıda otomotiv, bilişim ve teknik alanda bir çok işçi yetiştirdiğini hatırlattı. Okulun yıkılması durumunda bölgedeki esnafında işsiz kalacağına dikkat çeken Bodur, okulun yıkılması durumunda yapılması planlanan AVM'nin de bölgedeki yeşil alanları da yok edeceğini söyledi.

Bodur, "Şişli EML'nin Ekim 2011'de çıkartılan Vakıflar Yasası'na dayanarak, bir gün içerisinde Bulgar Ortodoks Kilise Vakfı'na devredilmesine, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 1 Kasım 2013 tarihinde askıya çıkarılan, Nazım İmar Planı değişikliği ile hali hazırda 'Mesleki ve teknik öğretim alanının', 'konut ticaret ve iş merkezi' şeklinde düzenlenmesine tepkiliyiz" dedi.

Açıklamanın ardından Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne okulun yıkılmaması talebini içeren dilekçe sunuldu. (İstanbul/DİHA)
 

ÖNCEKİ HABER

İzmir\'deki Gezi davasında 2 kişi tahliye edildi

SONRAKİ HABER

AKP'den akıl almaz itiraz: KHK'liler oy kullandı, seçim iptal edilsin

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa