Başbakanın konvoyuna yumurta attı diye açığa alındı

Fotoğraf: Evrensel

Başbakanın konvoyuna yumurta attı diye açığa alındı

Trabzon'da Başbakan Erdoğan'ın konvoyuna yumurta attığı ve hakaret ettiği iddia edilen öğretmen Seçil E.E. hakkındaki soruşturma tamamlanıncaya kadar açığa alındı.

Trabzon'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın konvoyuna yumurta attığı ve hakaret ettiği iddia edilen öğretmen Seçil E.E. hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldı. Seçil E.E., soruşturma tamamlanıncaya kadar açığa alındı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, iki günlük Trabzon gezisi için 23 Kasım Cuma akşamı kente geldi. Havalimanından konaklayacağı otele giden Başbakan Erdoğan'ın konvoyu Cumhuriyet Caddesi'nden geçerken koruma araçlarından birinin ön kısmına yumurta isabet etti. Yapılan araştırmada yumurtayı bir binanın üçüncü katından attığı iddiasıyla Trabzon Bedri Rahmi Eyüboğlu Orta Okulu Beden Eğitimi Öğretmeni Seçil E.E., gözaltına alındı. "Başbakan Erdoğan'a yönelik hakaret içeren ifadelerde bulunduğu ve yumurta attığı" suçlamasıyla ifadesi alınan ve Adliye'ye sevk edilen Seçil E.E., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Hakkında idari soruşturma başlatılan öğretmen Seçil E.E. açığa alındı. (DHA)

www.evrensel.net