26 Kasım 2013 13:40

Milli Piyango özelleştirme yolunda

“Ya çıkarsa” diyerek insanların bir umut şanslarını denedikleri şans oyunları da özelleştirme yolunda. Resmi süreç başladı.

Milli Piyango özelleştirme yolunda
Paylaş

“Ya çıkarsa” diyerek insanların bir umut şanslarını denedikleri şans oyunları da özelleştirme yolunda. Resmi süreç başladı. Özelleştirme İdaresi Başkanlığının, Milli Piyango İdaresine ait şans oyunlarının 10 yıllık lisans satışı için ihale kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. İlana göre, ihale için ön yeterlilik son başvuru tarihi 30 Ocak 2014, son teklif verme tarihi ise 13 Şubat 2014 olarak belirlendi.

İlandaki detaylar şöyle: “Kararname hükümleri çerçevesinde, karşılığı nakit olmak üzere, planlama, tertip etme ve çekiliş düzenleme hakkı Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğüne (İdare) ait olan piyango, hemen kazan ve sayısal oyunlar ile ilgili mevzuat çerçevesinde izin verilebilecek olan benzer şans oyunlarının lisansı, topluca verilmek suretiyle özelleştirilecek.”

Pazarlık usulü ile gerçekleştirilecek ihale için geçici teminat tutarı 10 milyon dolar olacak. İlana göre, komisyon tarafından gerekli görüldüğü takdirde ihale, pazarlık görüşmesine devam edilen teklif sahiplerinin katılımı ile açık artırma suretiyle sonuçlandırılabilecek. (HABER MERKEZİ)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Bahçeli: Başbakan\'ın matematik dehasını tebrik ediyorum

SONRAKİ HABER

Cumartesi Anneleri, 767. hafta buluşmasında Hüseyin Taşkaya’nın akıbetini sordu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa