\

'Sınırda ölümler olmasın'

Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), Çukurca ilçesindeki Üzümlü köyünde açılması planlanan sınır kapısına dikkat çekmek için yürüyüş düzenleyip basın açıklaması yaptı.

Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), Çukurca ilçesindeki Üzümlü köyünde açılması planlanan sınır kapısına dikkat çekmek için yürüyüş düzenleyip basın açıklaması yaptı. Hakkari TSO tarafından düzenlenen yürüyüşe Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Taş, Hakkari Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Akboğa, Şoförler Cemiyeti Başkanı Abdi Aslan ile çok sayıda kişi 50 araçlık konvoyla, Türkiye Irak sınırının sıfır noktasındaki Üzümlü köyüne gitti. Eylemciler yaklaşık 2 kilometre yürüyerek Irak Federal Kürdistan Bölge sınırında açıklama yaptı.

TSO Başkanı Servet Taş, bölgede "kaçakçılık"tan dolayı ölümlerin yaşanmaması için sınır kapılarının bir an önce açılmasını istedi. Çözüm süreci ile birlikte huzurun yakalandığını belirten Taş, Irak’taki yakınları, esnaf ile ticaret yapıp ilişkileri güçlendirmek istediklerini söyledi. Eylem üzerine sınır noktasına gelen Peşmergenin Kanimasi Kasabası sorumlusu Ömer Çavşin, Üzümlü sınır kapısının açılmasının kendilerini de çok memnun edeceğini belirterek, “Bu konuda her girişimi destekliyoruz” dedi. (HAKKARİ)

www.evrensel.net
ETİKETLER HakkariHakkari TSO