Paket oldu roket

Paket oldu roket

Genel-İş Sendikasının Keşan’daki belediye işçileri kıdem tazminatının kaldırılmasına yönelik girişimlere tepki gösterdi.

Genel-İş Sendikasının Keşan’daki belediye işçileri kıdem tazminatının kaldırılmasına yönelik girişimlere tepki gösterdi.

Genel-İş Keşan Temsilcisi ve aynı zamanda belediye işçisi olan Fikret Özdemir, kıdem tazminatının fona devredilmesi halinde işçilerin yararına bir tek madde dahi olmayacağını kaydetti.

Taşeronlaşmanın önünün daha da açılacağını belirten Özdemir, taşeron sistemin artık köle sistemine dönüştüğünü söyledi.

Belediye İşçisi Hasan Çakır ise Hükümetin 11 yılda işçiler için olumlu hiçbir şey yapmadığını söyledi. Çakır, işçilerin tek dayanağı olan sendikaların bile baskı altına alınmak istendiğine dikkat çekerek, işçilerin bunca sorunları varken medyanın bu sorunlarla hiç ilgilenmediğini söyledi. Çakır, Hükümetin içinde kıdem tazminatından, işçilerin kölece çalıştırılmasını amaçlayan Özel İstihdam Bürolarına kadar düzenlemelerin oldğu paketi şöyle yorumladı; “Paket oldu roket.”

Fen İşlerinde taşeron olarak çalışan Fehim Güloğlu ise, hiçbir sosyal haklarının olmadığını, tatil günlerinde bile çağırıldıklarında gitmek zorunda kaldıklarını ifade etti. Güloğlu ayrıca şirkette işe alım yapılırken 1 yılın altında sözleşme yapıldığını ve bu yüzden kıdem tazminatı hakları ortadan kalktığı için işçilerin hiçbir söz hakkı olmadığını belirtti. (Keşan/EVRENSEL)

www.evrensel.net