Liseliler B.E. için eylem yaptı

Fotoğraf: Evrensel

Liseliler B.E. için eylem yaptı

Eskişehir HDK Lise Meclisi, B. E. için basın açıklaması yaptı. Adalar Migros önünde toplanan liseliler, "Uyan Berkin Direniş Sürüyor" "Katil Polis Hesap Verecek" "Bu Daha Başlangıç Mücadeleye Devam" sloganları attı.

Eskişehir HDK Lise Meclisi, B. E. için basın açıklaması yaptı. Adalar Migros önünde toplanan liseliler, "Uyan Berkin Direniş Sürüyor" "Katil Polis Hesap Verecek" "Bu Daha Başlangıç Mücadeleye Devam" sloganları attı. Kitle adına açıklamayı okuyan Berfin Keklik, B. E.'nin 16 Haziran günü başından gazkapsülüyle vurulduğunu ve 150 gündür komada olduğunu belirtti. Berkin'in o günden beri evine, okuluna dönemediğini söyleyen Keklik, "Berkin uyanacak ve aramıza dönecek." dedi.

"KATİLLER BELLİDİR"
Ali İsmail'i, Ethem Sarısülük'ü, Ahmet Atakan'ı, Abdullah Cömert'i ve Medeni Yıldırım'ı katleden zihniyetle Berkin'in hayatına kasteden zihniyetin aynı olduğunu belirten Keklik, "Katiller Bellidir" dedi. AKP hükümetinin katilleri korumaya devam ettiğini, her türlü hukuksuzluğu katilleri korumak için sonuna kadar kullandığını belirten Keklik, "B. E. için, gezi şehitleri için, gezi tutsakları için onurlu mücadelemizi sürdürüyoruz ve sürdürmeye devam edeceğiz." dedi. Liseliler daha sonra sloganlar atarak basın açıklamasını bitirdi. (Eskişehir/EVRENSEL)

www.evrensel.net