Bölge’de Blok coşkusu sürüyor

Bölge’de Blok coşkusu sürüyor

Emek, Demokrasi ve Özgürlük Blokunun Bölge’deki çalışmaları bütün hızıyla devam ediyor.  Muş, Ağrı, Kars, Bitlis, Van, Hakkari ve Diyarbakır adaylarının halk toplantıları adeta miting havasında geçiyor. Adaylara toplumun her kesiminden destek açıklamaları da sürüyor. Blokun Muş Adayı Demir Çelik, se

Blokun Kars adayı Mülkiye Birtane de kent merkezindeki esnaf ziyaretinden sonra merkeze bağlı Tikoş, Gundê Elî, Gundê Sani, Küçük Yusuf ve Ardız köylerinden Hacimaho köyüne gelen yurttaşlarla bir araya geldi.

Van adayları Kemal Aktaş, Özdal Üçer, Nazmi Gür ve Aysel Tuğluk’un çalışmaları da tüm hızıyla sürüyor. Seçime 9 gün kala kent merkezi, ilçe ve köylerde çalışmaları. Kemal Aktaş için komisyonlar seferber olurken, Özdal Üçer’de her gün yüzlerce Vanlıyla bir araya geliyor. Kent merkezindeki esnafı ziyaret eden Aysel Tuğluk ve Nazmi Gür’ün halk toplantıları miting havasında geçiyor.

KADIN ÖRGÜTLERİ BLOK İÇİN SEFERBER

Genel seçimlerde 3 kadın vekili Meclise göndererek bir ilke imza atmaya hazırlanan Diyarbakır’daki kadın örgütleri Emek, Demokrasi ve Özgürlük Blokunun kadın adayları için seferber oldu. Blok, Leyla Zana, Emine Ayna ve Nursel Aydoğan’ı Diyarbakır’dan oy oranlarının en yüksek olduğu yerlerden aday gösterirken, AKP ve CHP ise kadınlara liste sonunu layık gördü. Kardelen Kadın Evi ve SELİS Kadın Derneği Blokun kadın vekil adaylarının özellikle kadına yönelik şiddet, taciz, tecavüz ve katliamlara karşı parlamentoda güçlü bir mücadele yürüteceğine inandıkları için desteklediklerini belirttiler.

BİZİ TERÖRİST İLAN EDEN BAŞBAKANI TANIMIYORUZ

Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloku Hakkari Adayları Selahattin Demirtaş, Adil Kurt ve Esat Canan seçim bölgelerindeki çalışmaları hızlandırdı. Canan, Bayi Korucu Kampı’nı ziyaret ederken, Kurt ise Yüksekova’daki dershane öğrencileri ile bir araya geldi. Köy ziyaretlerini sürdüren Demirtaş ise, Başbakan Erdoğan’ın BDP’yi ‘terörist’ ilan etmesine tepki gösterdi. “Başbakan partimizi terörist olarak tanımlıyor. Partimiz bugün belki de 10 milyon insanı temsil ediyor. Sen kendi ülkende 10 milyon insanı terörist olarak ilan ediyorsan, o 10 milyonun Başbakanı değilsin. Biz seni Başbakan olarak tanımayız. Senin hiçbir meşruiyetin yoktur” diyen Demirtaş, “Diyarbakır mitingi AKP’nin Bölge’de bittiğinin, iflas ettiğinin teyididir” şeklinde konuştu. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net