21 Kasım 2013 14:03

5 yaşındaki Davut dumandan zehirlenerek öldü

Güngören’de Suriyeli bir ailenin ikamet ettiği evde çıkan yangında 5 yaşındaki Davut yaşamını yitirdi.

5 yaşındaki Davut dumandan zehirlenerek öldü
Paylaş

Elvan Ezber

Güngören’de Suriyeli bir ailenin ikamet ettiği evde çıkan yangında 5 yaşındaki Davut yaşamını yitirdi.

Suriye’den 2 yıl önce savaştan kaçarak İstanbul’a gelen Muhammedali Ailesi, Güngören’de bir daire kiraladı. Baba Yılmaz Muhammedali bir ayakkabıcıda iş bularak geçimini sağlamaya çalışırken eşi Betül ise evde 5 yaşındaki ikiz çocukları Davut ve Mehmet ile 6 yaşındaki ablaları Teslim’e bakıyordu.

Her sabah olduğu gibi baba Yılmaz Muhammedali iş yerine gitmek için evden çıktı. Anne Betül ise çocuklarının karnını doyurduktan sonra yakacak yardımı istemek için Güngören Kaymakamlığına gitti. Annelerinin evden ayrılmasının ardından kapısı kilitli olan dairede belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Çocuk odasında çıkan yangın kısa sürede tüm daireyi sardı.

Yanan daireye kapıyı kırarak giren itfaiye ekipleri alevlerin arasından üç kardeşi çıkarttı. Yoğun dumandan zehirlenen küçük çocuklara ilk müdahaleyi yine itfaiye ekipleri yaptı. Durumu ağır olan ve bilinci kapalı olan ikiz kardeşlerden Davut’a bir süre olay yerinde suni teneffüs ve kalp masajı yapıldı. Üç kardeş, sağlık ekiplerinin henüz olay yerine varmaması nedeniyle İGDAŞ’a ait araca bindirilerek hastaneye gönderildi. Üç kardeşten Davut Muhammedali hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. (İstanbul/ DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Gizem Akhan kefaletle serbest bırakıldı

SONRAKİ HABER

Tahir Elçi Vakfının Kürt sorunu panelinde ikinci gün: Sınıfsal meseleyle yüzleşilmeli

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa