Paul Flora Karikatürleri Müzesi’nde

Paul Flora Karikatürleri Müzesi’nde

AVUSTURYA’lı Ünlü Çizer Paul Flora’yı Anma Sergisi Eskişehir Anadolu Üniversitesi Karikatür Sanatını Araştırma ve Uygulama Merkezinde (Karikatür Müzesi) 10 Hazirana kadar devam ediyor. Müze Müdürü Prof.Atilla Atar’ın vefatından önce açtığı bu son sergiyle müze de sezonu kapatıyor.Paul F

AVUSTURYA’lı Ünlü Çizer Paul Flora’yı Anma Sergisi Eskişehir Anadolu Üniversitesi Karikatür Sanatını Araştırma ve Uygulama Merkezinde (Karikatür Müzesi) 10 Hazirana kadar devam ediyor. Müze Müdürü Prof.Atilla Atar’ın vefatından önce açtığı bu son sergiyle müze de sezonu kapatıyor.

Paul Flora karikatürlerinin bir bölümünü baskı resim tekniklerinden litografi ve gravür ile gerçekleştirmiş, kendi kişiliğini ortaya koyarak yeni bir biçem oluşturduğu eserleri birçok müzede yer alıyor.

Hamburg’ta yayınlanan Die Zeit gazetesine 3 bin 500 dolayında politik içerikli karikatür çizdiğini, bundan ötürü de “Politik Karikatürcü”olarak tanınıyor.

Sonsuzluğa uğurlanan bu iki uluslararası karikatür ustasını buluşturan sergi 10 Hazirana dek Karikatür Müzesinde izlenebilir. (KÜLTÜR SERVİSİ)

www.evrensel.net