03 Haziran 2011 09:07

Barış Anneleri İnisiyatifi Erdoğan’a tepki gösterdi

Başbakan Erdoğan’ın Diyarbakır’da düzenlediği mitingde yaptığı konuşmaya bir tepki de Barış Anneleri İnisiyatifi’nden geldi. “İnsanları öldürme emrini veren sen nasıl bu halkın karşısına çıkabiliyorsun?” diye soran Anneler, “Çocuklarımızı öldürüyorsun. On yaşındaki çocuğu cezaevine a

Barış Anneleri İnisiyatifi Erdoğan’a tepki gösterdi

Paylaş

Başbakan Erdoğan’ın Diyarbakır’da düzenlediği mitingde yaptığı konuşmaya bir tepki de Barış Anneleri İnisiyatifi’nden geldi. “İnsanları öldürme emrini veren sen nasıl bu halkın karşısına çıkabiliyorsun?” diye soran Anneler, “Çocuklarımızı öldürüyorsun. On yaşındaki çocuğu cezaevine atıp yaşından büyük cezalar veriyorsun, seni nasıl kabul edelim? Böyle giderse anneler olarak Erdoğan’ın evinin önünde kendimizi imha edeceğiz” dedi.

Diyarbakır Barış Anneleri İnisiyatifi, Başbakan Erdoğan’ın seçim çalışmaları kapsamında Diyarbakır’da düzenlendiği mitingde Kürtleri ve BDP’yi hedef alan konuşmalarına tepki göstermek için dernek binasında basın toplantısı düzenledi. Barış Anneleri adına açıklamayı yapan Nevriye Kaçan, Başbakan Erdoğan hangi sıfatla, hangi yüzle Diyarbakır’a geldiğini anlamadıklarını söyledi. Kaçan, “Neden Diyarbakır’a geliyor. Hiç utanmıyor mu? Onun Diyarbakır’a gelmesini istemiyoruz çünkü o katildir. Kürt çocuklarını yerlerde sürükleyerek öldürüyor. Gerilla cenazelerine işkence ediyor, ayaklarını, kulaklarını koparıyor, gözlerini oyuyor. Bunları yapan biri Diyarbakır’a neden geliyor. Hiç mi utanmıyor” şeklinde konuştu.

‘ÖLDÜREN SENSİN’

“İnsanları öldürme emrini veren sen nasıl bu halkın karşısına çıkabiliyorsun?” diye soran Kaçan, “Kürtler teröristir diyor. Asıl terörist sensin. Çünkü sen çocuklarımızı öldürüyorsun. Annelerin yürekleri her ne kadar yanmışsa da ona rağmen barış elini uzatmıştır. Artık yeter yaptığın zulümler. Yalnızca Diyarbakır’a değil hiçbir Kürt şehrine gitmemen gerekiyor. Senin yaptığın zulmü bugüne kadar dünyada kimse yapmamıştır. Erdoğan’ın eşi onu akıl hastanesine götürsün. Çocuklarımızı öldürüyorsun. On yaşındaki çocuğu cezaevine atıp yaşından büyük cezalar veriyorsun, seni nasıl kabul edelim? Bu böyle giderse anneler olarak Erdoğan’ın evinin önünde kendimizi imha edeceğiz” dedi. (Diyarbakır/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Yemen Başkanı Salih yaralandı

SONRAKİ HABER

Giyim markası Collezione konkordato ilan etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa