18 Kasım 2013 14:25

HDP İzmir il başkanı polis tarafından engelledi

HDP İzmir İl Başkanı Cavit Uğur, karakolda darp edilen Ege Üniversitesi öğrencisi Öncü Gökçe için 100. Yıl karakoluna gitti. Uğur, burada hakarete ve darp girişimine maruz kaldı.

HDP İzmir il başkanı polis tarafından engelledi
Paylaş

Ege Üniversitesi öğrencisi Öncü Gökçe’nin, cumartesi akşamı asayiş polisleri tarafından yapılan kimlik kontrolü sırasında üzerinde kimliği olmadığı için karakola götürüldüğü ve darp edildiği belirtildi.

Bunun üzerine Bornova Atatürk Mahallesi 100. Yıl karakoluna giden HDP İzmir İl Başkanı A. Cavit Uğur da polislerin hakaretine uğrayarak darp edilmeye çalışıldı.  

Bugün BDP İl binasından bir araya gelen HDP İl Meclis Yürütme Kurulu ve parti üyeleri bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Basın toplantısında konuşan HDP İl Başkanı Cavit Uğur, karakola gittiğinde polisler tarafından içeriye girmesinin engellenerek, “Sen de kim oluyorsun” denildiğini ifade etti. Kendisinin HDP İl Başkanı olduğunu ve gözaltında tutulan Öncü Gökçe için geldiğini söylemesine rağmen polis tarafından kötü muameleyle karşılaştığını belirten Cavit Uğur, “Hiçbir vatandaşa kötü muamele yapılamaz ama her gün karakollarda kadın ve gençlere yönelik kötü muameleler yapılmaktadır” dedi.

Barış sürecinden söz edilirken polisler tarafından her gün böylesi darp edilme olaylarının geçekleştiğini dile getiren BDP İl Eş Başkanı Yusuf Kaya da yaşananların tesadüf olmadığını belirtti. EMEP İl Başkanı Cabbar Demirci de yapılan saldırıyı kınadıklarını belirtti. (İzmir/EVRENSEL)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Serêkaniyê\'de yeniden YPG bayrağı

SONRAKİ HABER

Ticaret Bakanlığı bütçesinin yüzde 65’i patronlara kaynak olacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa