03 Haziran 2011 08:04

Avcı: Savaş siyasetine geçit yok!

Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloku İstanbul 3. Bölge Bağımsız Milletvekili Adayı Mustafa Avcı, Bahçelievler İlçesi’nde Anisa Düğün Salonu’nda düzenlenen ve onlarca kişinin katılımıyla gerçekleşen halk toplantısına katıldı.Katıldığı halk toplantısında onlarca seçmene seslenen Avcı, 1 Haziran ve

Avcı: Savaş siyasetine geçit yok!

Paylaş

Katıldığı halk toplantısında onlarca seçmene seslenen Avcı, 1 Haziran ve 12 Haziran arasındaki sürenin seçim çalışması açısından çok önemli bir süre olduğunu, seçim çalışmalarına başladıkları günden bu yana sürdürdükleri çalışmaların meyvesini bu süreçte yapacakları sandık güvenliği ve pusula çalışması ile toplayabileceklerini söyledi. 12 Haziran’da alacakları oy oranının savaş anlayışının önüne bir set gibi çekileceğini ifade eden Avcı, “İstanbul’da alacağımız oyla savaş siyasetine artık geçit vermeyeceğiz” diye konuştu. Avcı, “Panikleyen Başbakan bizi düşman ilan etmeye çalışıyor. Bununla da yetinmiyor, medyaya ‘Blok adaylarına yayınlarınız da yer vermeyin’ diyerek, bizi toplumun gözünden izole etmeye çalışıyor” diye belirtti. Avcı, kendilerini CHP ile ittifak ile suçlayan Başbakan Erdoğan’a, “Kanın durması, Türkiye’nin demokratikleşmesi ve barışın sağlanması için kimin projesi varsa kapımız ona açıktır. Ama Erdoğan’ın projesiz olduğu zaten söylemlerinden ortada” diye yanıt verdi.

SEÇİM SANDIKLARINA DİKKAT!

Konuşmasında seçim sandık güvenliğine de değinen Avcı, AKP hükümetinin sandıklarda belediyenin sözleşmeli personellerini ve imamları görevlendirdiğini söyledi. Sandık güvenliği noktasında tüm demokratik güçlerin seferber olması gerektiğini kaydeden Avcı, “Halkımızın barış, demokrasi ve özgürlük için verdikleri emaneti, mutlaka korumalıyız. Bu konuda tüm halkımız duyarlı olmalı ve sandık güveliğini sağlamak için kendisini seçim bürolarımızda müşahit olarak yazdırmalıdır” dedi. (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Tüzel: Eşkıya Ankara’da başbakanlıkta

SONRAKİ HABER

AKP ‘istismar yasasını’ istismar ediyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa