Ahmet Türk, Barzani\

Ahmet Türk, Barzani'nin ziyaretini yorumladı

DTK Eş Başkanı Ahmet Türk, "Başbakan ve Barzani'nin belediye ziyareti kalıcı çözüme önemli bir mesaj olacaktır" dedi.

DTK Eş Başkanı Ahmet Türk, "Başbakan ve Barzani'nin belediye ziyareti kalıcı çözüme önemli bir mesaj olacaktır" dedi.

Mardin Bağımsız Milletvekili ve Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Genel Başkanı Ahmet Türk, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'nin Diyarbakır Büyükşehir Belediyesini ziyaret edecek olmalarının kalıcı çözüme katkı anlamında bir mesaj olacağını söyledi.

Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk, Mesut Barzani'nin ziyareti ile ilgili daha önce yaptıkları uyarıların yerini bulduğunu ve Barzani'nin Diyarbakır'da belediyeyi de ziyaret etmesi gerektiğini ifade ettiklerini söyledi. Türk, "Tabii ki süreç diyalog sürecidir. Bu sürecin kalıcı olması için ve barışa evrilmesi için belediye ziyareti katkıda bulunacaktır. Bugüne kadar biz hep şeffaf politikalar izledik. Sorunun birbirimize değer vererek, diyalog kurarak çözülebileceğini ifade ettik. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Mesut Barzani'nin belediyeye yapacağı ziyaret, çözüm sürecine ve kalıcı çözüm için önemli bir mesaj olacaktır" dedi.

Ahmet Türk, DHA muhabirinin Diyarbakır'a gelecek olan Mesut Barzani'yle görüşüp görüşmeyecekleri ile ilgili sorusu üzerine de, "Tabii ki kendisini karşılayacağız. Sayın Mesut Barzani bizim misafirimizdir. Biz belediyemizle örgütümüzle kendisini karşılayıp görüşeceğiz" dedi. (Mardin/DHA)

www.evrensel.net