03 Haziran 2011 04:51

Diyarbakır’da Hayat’la dayanışma yemeği

Diyarbakır’da Hayat Televizyonu’yla dayanışma yemeği düzenlendi. Çok sayıda emekçi, sendikacı, eğitimci ve doktorun bir araya geldiği geceye ayrıca Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloku Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Adayları Şerafettin Elçi ve Nursel Aydoğan da katıldı. Şair Arjen Arî ve Hicri İzgören’in de

Diyarbakır’da Hayat’la dayanışma yemeği

Paylaş

Gecede bir konuşma yapan televizyonun Diyarbakır Temsilcisi Cumhur Daş, 4 yıllık yayın hayatını geride bıraktıklarını belirterek, “Televizyonumuz bu süre içerisinde mevcut medya tekelleri karşısında halkın taleplerini gözeterek yayın politikasını oluşturdu. Gösterilmeyen gerçekleri göstererek farklı bir ses olmayı başarmıştır” dedi.

‘HAYAT BİZE GÜÇ VERİYOR’

Hayat Televizyonu’nun varlığının kendilerine güç verdiğini söyleyen Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Adayı Şerafettin Elçi, “Bizim oluşturduğumuz blok tüm mağdur edilenlerin, ezilenlerin sesidir. Bu doğrultuda faaliyet gösteren tüm kurumlarla hareket etmeyi, dayanışmayı önemseriz” dedi. 12 Haziranda halktan alacakları destekle güçlü bir ses olacaklarını dile getiren Elçi, Blokun sadece Kürtlerin çıkarlarını savunan bir hareket olmadığını, Türkiye’de mağdur edilen tüm kesimleri temsil ettiğini ifade etti.

‘HABERCİLİKTE YENİ BİR SOLUK’

Hayat Televizyonunun Türkiye’deki habercilik anlayışına yeni bir soluk getirdiğini ifade eden Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Adayı Nursel Aydoğan ise Hayat Televizyonunun yayıncılığının önemine dikkat çekti. Basında tarafsızlığın olmadığını belirten Aydoğan, “Hayat Televizyonu’nun ezilenlerden, kimliksiz yaşayanlardan, ötekileştirilenlerden, demokrasi ve sosyalizm isteyenlerden yana yayın politikasını oluşturduğunu düşünüyorum. Bu açıdan demokrasi mücadelesine önemli bir katkı sunduğunu söyleyebiliriz.”dedi. (Diyarbakır/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Balyoz soruşturmasında 4 tutuklama

SONRAKİ HABER

‘Rus uçakları İdlib’e hava saldırısı düzenledi’

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa