Komisyonda kupalı pankartlı ‘kavas’ protestosu

Komisyonda kupalı pankartlı ‘kavas’ protestosu

Plan ve Bütçe Komisyonu’nun toplantısı ‘kavas’ protestosuna sahne oldu. İçişleri Bakanı Güler, toplantıya geldiği sırada, CHP’li Aslanoğlu, masasının üzerine bir kupa koyarak, masanın önüne de ‘Yılın en iyi kavas ödülü, kimseye yedirtmeyiz’ yazılı pankart açtı.

Plan ve Bütçe Komisyonu’nun bugünkü toplantısı ‘kavas’ protestosuna sahne oldu. İçişleri Bakanı Muammer Güler, toplantıya geldiği sırada, CHP’li Mevlüt Aslanoğlu, masasının üzerine bir kupa koyarak, masanın önüne de ‘Yılın en iyi kavas ödülü, kimseye yedirtmeyiz’ yazılı pankart açtı.

Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki görüşmeler bugün de devam etti. Bugünkü görüşmelerde İçişleri Bakanı Muammer Güler, 2014 bütçesine ilişkin sunum yapıyor. Bakan Güler, komisyon toplantısına gelmeden önce CHP’li Mevlüt Aslanoğlu, Adana Valisi Hüseyin Avni Coş’u protesto etmek için bir kupa ve bir pankart hazırladı. CHP’li Aslanoğlu, komisyondaki masasının önüne, ‘Yılın kavas ödülü, kimseye yedirtmeyiz’ yazılı pankart astı. Masanın üzerine ise bir kupa bıraktı. Daha sonra Bakan Güler, komisyon toplantısına katıldı. Komisyon üyeleri ile tek tek tokalaşan Bakan Güler, pankartın bulunduğu yerden geçerken herhangi bir şey söylemedi. CHP’li üyeler ile tokalaşan Bakan Güler, daha sonra sunum yapmak için yerine geçti. CHP’li Aslanoğlu da görüşmelere geçildikten sonra pankartı kaldırıp protestoyu sonlandırdı. (ANKARA)

www.evrensel.net