13 Kasım 2013 08:59

Erdoğan diyeti

Başbakan, küfürcü Vali Avni Coş’un arkasında durdu: Valiyi yedirtmem! Atadıklarına her koşulda sahip çıkan Erdoğan, demokrasinin sadece kırıntısına izin veren otoriter bir diyet uyguluyor.

Paylaş

Başbakan Erdoğan, 10 Kasım törenlerinde vatandaşa “gavat” dediği için eleştirilen Adana Valisi Hüseyin Avni Coş hakkında “Arkadaşımın tavrını doğru bulmuyorum ama kusura bakmasınlar Valimizi de böyle provokatif eylemlere yedirmeyiz” dedi.

Partisinin grup toplantısında konuşan Başbakan Erdoğan, baskılar sonucu vatandaşa “gavat” dediğini kabul eden Adana Valisini savundu.  İçişleri Bakanı Muammer Güler, Valinin sözleriyle ilgili soruşturma başlatıldığını söylerken Valiyi savunan Başbakan ise şöyle konuştu: “Çok açık net söylüyorum arkadaşımızın tavrını doğru bulmuyorum. Ancak medya arkadaşımıza yapılan tavırları neden eleştirmez. ‘Hükümet istifa’, ‘Allah belanı versin’ diyorlar. O da insan kalktı bunu yaptı. Tabii ki doğru bulmuyorum. İçişleri Bakanıma talimat verdim. Usulen gerekli incelemeyi yapacaklar. Ama kusura da bakmasınlar. Valilerimizi de böyle provokatif eylemlere kolay kolay yedirmeyiz” dedi.


ERDOĞAN'IN YENİLMEYECEKLER LİSTESİ

Atadıklarına her koşulda sahip çıkan Erdoğan, demokrasinin sadece  kırıntısına izin veren otoriter bir diyet uyguluyor. İşte Erdoğan'ın "yenilmeyecekler" listesi.

* Recep Tayyip Erdoğan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’la ilgili çıkan haberlere ilişkin “Önümüze belge konulmadan kimseye tavır almayız. Mücadele arkadaşlarımızı kimseye yedirtmeyiz. Onların her zaman yanında, arkasında oluruz” diye yanıt vermişti.
* Gezi eylemleri sırasında yaşanan ölümler ve polis şiddeti üzerine Başbakan Erdoğan, bu polis bu milletin polisi diyerek “Biz bunlara aldırmayacağız. Polisimizi de bunlara yedirtmeyeceğiz. Bu meydanları anarşistlere, teröristlere mi bırakacaktık?” dedi.
* İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcılığı görevine atanan, işkenceci olduğu tanıklar ve belgelerle iddia edilen Emniyet Müdürü Sedat Selim Ay’a ilişkin Başbakan Erdoğan, Ay’ın suçlu bulunmadığını ve mahkumiyetinin olmadığını savunarak  “Biz, bazı medya grupları bunları yazacak diye polisimizi, terörle mücadele etmiş bir arkadaşımızı onlara yedirtmeyiz” açıklamasını yapmıştı.
* Erdoğan, Radikal Gazetesi Muhabiri İsmail Saymaz’a “Rahat durmuyorsun” diye e-posta gönderen Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna için, “Aslında iyi bir arkadaşımız” ifadesini kullanmıştı.
* Başbakan Erdoğan, Hrant Dink cinayetinde ihmali bulunan, İstanbul Valisi iken İstanbulluları 1 Mayıs’larda gaza boğan Muammer Güler’i de yedirtmedi. Hatta Muammer Güler, AKP’den Mardin milletvekili ardından da İçişleri Bakanı oldu.
* Başbakan Erdoğan üniversiteye giriş sınavlarında yaşanan şifre ve kopya skandalları nedeniyle istifası istenen ÖSYM Başkanı Ali Demir’in de arkasında durdu. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Erdoğan, Bölge\'de zedelenen imajını düzeltme derdinde

SONRAKİ HABER

Salihli’de domates hasadı başladı: Üretici de tüccar da memnun değil

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa