Metrobüste kavga: 2 yaralı

Metrobüste kavga: 2 yaralı

Bahçelievler'de metrobüsün 'duracak' düğmesine basıp basmama konusunda bir sivil polis ile iki kişi arasında kavga çıktı. Yaşanan olayda bir kişi hayatını kaybetti.

Bahçelievler'de metrobüsün 'duracak' düğmesine basıp basmama konusunda bir sivil polis ile iki kişi arasında kavga çıktı. Yaşanan arbedede "polisin silahını almak isteyen bir kişinin yanlışlıkla arkadaşını vurduğu" iddia edildi. Yaşanan olayda vurulan Cenk Ocak hayatını kaybetti.

Olay saat 02:00 sıralarında Şirinevler metrobüs durağında meydana geldi. İddiaya göre metrobüste yolculuk yapan iki kişi ile bir sivil polis arasında metrobüsün 'duracak' düğmesine basıp basmama konusunda tartışma çıktı. Tartışma büyüyerek kavgaya dönüştü. Biri polis 3 kişi metrobüsten inerek durakta tartışmaya devam etti. Polis kavganın büyümesi üzerine havaya ateş açtı. Bu sırada polisin silahını almak isteyen bir kişi ile polis arasında yaşanan boğuşmada polisin silahını almak isteyen şahıslardan biri yanlışlıkla arkadaşını vurdu. Polis memuru hafif, vurulan Cenk Ocak ise ağır yaralandı. Ocak, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

İhbar üzerine olay yerine polis ve 112 Acil Sağlık Ekipleri geldi. Arkadaşını vurduğu iddia edilen şüpheli polis ekipleri tarafından yakalanıp gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü.

Olayın görgü tanığı Mehmet Ak, "Biz metrobüste yolculuk yapıyorduk. Bir anda bir tartışma oldu. Memur havaya ateş etmiş bir yan bakma yüzünden sanırım. Daha sonra memur kendini korumak için başka bir metrobüse binmiş. Diğer vatandaşlar da memura saldırarak yaraladı. Kavga eden şahıs sonra polisin belindeki silahı aldı. Sonra da yanındaki abisini vurdu" dedi. (İstanbul/DHA)

www.evrensel.net