08 Kasım 2013 09:14

Haiti'de halk yoksulluk ve işsizliğe karşı ayakta

Haiti'de binler yoksulluk ve işsizliğe karşı sokağa çıkarak Devlet Başkanı Martelly'nin istifasını talep etti. Eyleme müdahalede 2 kişi açılan ateşle yaralandı.

Haiti\'de halk yoksulluk ve işsizliğe karşı ayakta

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Haiti’de binlerce kişi Devlet Başkanı Michel Martelly’nin istifasını talep ederek sokaklara çıktı. Protestocular eylemlerde 2 kişinin açılan ateşle yaralandığını söyledi. Çatışmalar başkent Port-au-Prince’nin birçok bölümünde etkisini gösterdi. Yer yer büyük trafik tıkanıklıkları yaşandı.

Yoksulluk ve işsizliğe isyan eden halk, Haiti Devlet Başkanı’nı yolsuzluk ve akrabalarını kayırmakla suçladı. Eyleme katılanlardan Johnny Joseph “Biz gettolardan geliyoruz. Sadece zenginin yararına çalışan bu hükümetten hiçbir şey almıyoruz” dedi. Carlo Jean Daniel de “Bu halkın daha iyi yaşam koşulları için mücadelesidir” ifadesini kullandı.

Port-au-Prince kentinin gecekondu mahallelerinden barışçıl bir şekilde başlayan eyleme katılım bir anda binleri buldu.  Halk, Başkanlık Sarayı’nın önüne geldiğinde polisin saldırısıyla karşılaştı.

Karayip ülkesinde son aylarda çok sayıda hükümet karşıtı gösteri yapıldı. Halk, yoksulluk ve işsizlik sebebiyle Martelly’nin istifasını talep ediyor. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

\'Taşımacılık işçileri 17 saat mesai yapıyor\'

SONRAKİ HABER

Trabzonspor: GS Store'a yönelik şiddet olayını tasvip etmiyoruz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa