07 Kasım 2013 10:45

YKP: Kıbrıs’ta tarihi görev futbol kulüplerinin sırtında

Yeni Kıbrıs Partisi(YKP), Kuzey Kıbrıslıların dünya futbolundan izolasyonunu sona erdirecek birleşme adımlarını değerlendirdi.

YKP: Kıbrıs’ta tarihi görev futbol kulüplerinin sırtında

Paylaş

Yeni Kıbrıs Partisi(YKP), Kuzey Kıbrıslıların dünya futbolundan izolasyonunu sona erdirecek birleşme adımlarını değerlendirdi.

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu ile Kıbrıs Futbol Federasyonu arasında FIFA ve UEFA nezdinde imzalanan anlaşmanın uluslararası hukuka uygun ve federasyonların kendi özerk yapılarına saygılı bir sözleşme olduğunu vurgulayan YKP, “Yıllardır söylenen Kıbrıslı Rumlar Kıbrıslı Türkleri yok sayarlar yalanı bir kez daha yalanlandı, Kıbrıslı Rumlar, Kıbrıslı Türklerin futbol federasyonunu ayrı bir yapı olarak kabul etti, tasdik etti ve onunla çalışmayı kabul etti” dedi. YKP,  iki tarafın kendi yetkili kurullarında anlaşmayı değerlendireceğini hatırlattı ve bir dayatmanın söz konusu olmadığını söyledi.

KTFF’nin imzaladığı anlaşmaya muhalefet eden siyasilerin çoğunun Kıbrıs Cumhuriyeti pasaportu olduğunu,  bu yurttaşlık sayesinde eğitimden seyahate birçok avantajı kullandığını ifade eden YKP, “Kıbrıs Cumhuriyetini reddetmek şimdi akıllarına geldiyse, kimseyi kandırmasınlar, samimi değildirler” dedi.

Geçmişte yaşanan örnekler gibi “bir inat uğruna” bu olanağı da bertaraf etmeme çağrısı yapan YKP,  “Kıbrıs’ta süren görüşmelere önemli bir umut da sağlayacak böylesi bir antlaşmanın sahiplenilmesi gerekiyor. Yeni Kıbrıs Partisi, olarak tarihi görev futbol kulüplerinin sırtındadır diyoruz ve kulüplere, taraftarlara sürece sahip çıkma çağrısı yapıyoruz” dedi. (SPOR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

İstanbul\'da güneşli günler geride kaldı

SONRAKİ HABER

Diriliş Ertuğrul dizisinin setinde 'çocuk oyuncuya şiddet' iddiası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa