06 Kasım 2013 18:38

‘Bu kadar zırvaya ben bile bahane bulamam’

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın her daim destekçisi, Sabah Gazetesi Yazarı Mehmet Barlas öğrenci evleriyle ilgili Başbakan Erdoğan’ın yaptığı “kızlı erkekli aynı evde kalıyorlar” açıklamasını eleştirdi.

‘Bu kadar zırvaya ben bile bahane bulamam’
Paylaş

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın her daim destekçisi, Sabah Gazetesi Yazarı Mehmet Barlas öğrenci evleriyle ilgili Başbakan Erdoğan’ın yaptığı “kızlı erkekli aynı evde kalıyorlar” açıklamasını eleştirdi. Barlas NTV yayınında “Bu kadar zırvaya ben bile bahane bulamam” ifadelerini kullandı. Bu ifadeler bir nevi Erdoğan ve Barlas arasındaki ilişkiyi de gözler önüne serdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın önemli destekçilerinden Sabah Gazetesi Başyazarı Mehmet Barlas, öğrenci evleri açıklaması için “Muhafazakarlık arkasına devlet gücünü alınca çok tehlikeli oluyor” eleştirisinde bulundu.

Başbakanın kadın ve erkek öğrencilerin yurt ve evlerinin ayrılacağı ve gerekirse yasal düzenleme yapılacağı açıklaması, Başbakana en yakın yazarlar arasında yer alan ve şubat 2007’deki Yabancı Sermaye Derneği toplantısında Erdoğan’ın yanağını okşarken çekilen fotoğrafı tartışmalara neden olan Barlas, Erdoğan aleyhine eleştiri yaptı.
Sabah Gazetesi başyazarı, NTV’de yapılan “öğrenci evlerine denetim” tartışmasına katıldı. Canlı yayında konuya ilişkin bir fıkra da anlatan Barlas sözünü, “Bu kadar zırvaya ben bile bahane bulamam!” diye tamamladı.

NAZLI ILICAK:  UTANIYORUM

Erdoğan’ın açıklamalarından rahatsız olan bir diğer isim de Sabah Gazetesi Yazarı Nazlı Ilıcak.

Başbakan Erdoğan’ın hemen her yaptığına alkış tutan Nazlı Ilıcak Erdoğan’ın öğrenci evleri çıkışının ardından Başbakan Erdoğan’a oy verdiği için utandığını söyledi.
CNN Türk kanalında yayımlanan Dört Bir Taraf programında konuşan Ilıcak, “Bu tavır ne demokrat, ne muhafazakar bir tavırdır. Evlere müdahale edildiğini hiç görmedim. Şiddetle kınıyorum. Buradan oy gelecekse gelmesin. Ben göğsümü gere gere Erdoğan’a oy verdim dedim. Şimdi hakikaten utanıyorum” dedi.
Konuyla ilgili Twitter hesabından da yorum yapan Ilıcak, “Bazı AKP’lilerin kendisine tepki gösterdiğini ancak kendisinin biad kültüründen gelmediğini” yazdı.
(MEDYA SERVİSİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Prostat kanserinde dönüm noktası

SONRAKİ HABER

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: Doğalgaz, olması gerekenden yüzde 59 daha ucuz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa