06 Kasım 2013 14:33

Dumlupınar’da yemekhane boykotu

Dumlupınar Üniversitesi içerisinde bulunan yemekhane Bedesten isimli yerleşkeye taşınınca öğrencilerin yemekhaneye ulaşımı neredeyse imkansız hale geldi.

Dumlupınar’da yemekhane boykotu
Paylaş

Dumlupınar Üniversitesi içerisinde bulunan yemekhane Bedesten isimli yerleşkeye taşınınca öğrencilerin yemekhaneye ulaşımı neredeyse imkansız hale geldi.

Zaten ulaşımı zor olan yemekhanenin önünde uzun kuyruklar oluşunca öğrenciler yemek yiyemez oldu. Okul yönetimi de öğrencileri kantinlere yönlendirince kantinde de fiyatlar yükseldi. Bu durumu protesto eden Kütahya Dumlupınar Üniversitesi öğrencileri dün yemekhane boykotu başlattı.  İkinci gününde de devam eden boykotta, öğrenciler Bedesten önünde kendi yemeklerini hazırlayıp hem yediler hem de diğer öğrencilerle paylaştılar.

REKTÖR TOPLANTIYI TERK ETTİ

Öğrenciler etkinliklere başlamadan önce öğrencilerin yanına gelen ÖGB, Rektör Prof. Dr. Ahmet Karaaslan’ın kendileri ile görüşmek istediğini söyledi. Bunun üzerine üniversite öğrencileri kendi aralarından seçtikleri temsilcileri görüşmeye gönderdi. Öğrenciler Rektör Karaaslan ile yaptıkları görüşmede taleplerini anlattı. Ancak görüşme boyunca öğrencileri umursamayan Rektör Karaaslan, aç olduğunu söyleyen öğrenciye “git sana bedava yemek kartı versinler” dedi. Öğrencinin 40 bin öğrenci aç demesi üzerine de sinirlenen Rektör Karaaslan görüşmeyi terk etti. Öğrencilere yönelik kötü tutum Rektör odayı terk ettikten sonra da devam etti. Bunun üzerine öğrenciler de görüşmeyi sonlandırdı. Görüşmeden çıkan öğrenciler, arkadaşları ile yapılan toplantıyı paylaşmak üzere tekrar Bedesten’e geldi. Buradaki ÖGB sayısının artırılması dikkat çekerken, öğrenciler burada arkadaşlarına açıklama yaptı. Boykota devam edeceklerini söyleyen Dumlupınar Üniversitesi öğrencileri, haklarını aramaya devam edeceklerin belirtti. (Kütahya/EVRENSEL)


 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Utanç duvarına karşı insanlık onurunu savunalım

SONRAKİ HABER

1938 Dersim Katliamı'nın tanığı Dengbêj Silo Qiz hayatını kaybetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa