05 Ekim 2013 17:32

Ortak noktamız mücadelemizdir

Bizler Divriği Kültür Derneği’nin kadın faaliyetlerini yürüten kadınlar olarak öncelikle, bize kendimizi ifade etmek fırsatını veren, Ekmek ve Gül dergisi emekçilerine çok teşekkür ederiz.Divriği Kültür Derneği 60’ıncı yılını kutladığı 2013 tarihine kadar, Türkiye deki yöresel derneklerden; duruşuyla, çalışmalarıyla, kitleselliğiyle ayrılmış bir dernektir. Uzun soluklu olan bir demokratik duruşla, mücadele zemininde, Divriğili kadınlarımız da dernek yönetimlerinde, Divriği’nin köy dernekleri yönetimlerinde aktif olarak görev almışlardır, almaya devam etmektedirler…

Ortak noktamız mücadelemizdir
Paylaş

Merhaba Ekmek ve Gül okurları,


Bizler Divriği Kültür Derneği’nin kadın faaliyetlerini yürüten kadınlar olarak öncelikle, bize kendimizi ifade etmek fırsatını veren, Ekmek ve Gül dergisi emekçilerine çok teşekkür ederiz.
Divriği Kültür Derneği 60’ıncı yılını kutladığı 2013 tarihine kadar, Türkiye deki yöresel derneklerden; duruşuyla, çalışmalarıyla, kitleselliğiyle ayrılmış bir dernektir. Uzun soluklu olan bir demokratik duruşla, mücadele zemininde, Divriğili kadınlarımız da dernek yönetimlerinde, Divriği’nin köy dernekleri yönetimlerinde aktif olarak görev almışlardır, almaya devam etmektedirler…
Metropol şehirlerde yaşam mücadelesi veren Divriğili kadınlarımız ne yazık ki büyük ölçüde kendilerini ifade edecek çalışmalar ve üretimlerden uzak kalmışlardır, ancak dernek bünyemizde çeşitli el sanatları, resim, müzik ve tiyatro çalışmalarının üretiminde yer almışlardır.
Politik bilinç düzeyinin yüksek olduğu ilçemizde, kadınlarda politik duruşlarıyla sol-demokratik parti ve derneklerde gerekli sorumlulukları üstlenmişlerdir.
Türkiye’de ve dünyada kadınlara yönelik cinsiyetçi ve baskıcı anlayışın karşısında duran, sokağa inen ve gerekli mücadeleyi veren biz kadınların çalışmaları devam edecektir. Kadınların ezildiği bir toplumdan gelen bizler, toplumda cinsiyetlerimiz için eşit bir rol kazanmayı amaçlıyoruz.
Önümüzdeki süreçte dernek bünyesinde atölye çalışmalarımıza başlayacak ve daha çok üretim daha çok örgütlenmeyi hedefleyeceğiz. Ortak noktamız mücadelemizdir.

Divriği Kültür Derneği’nden kadınlar / Beyoğlu-İSTANBUL

 

ÖNCEKİ HABER

Denizli’deki öğrenciler Başbakana tepki gösterdi

SONRAKİ HABER

Ömer Çelik'ten asgari ücret açıklaması: Hiç kimsenin dediği tam olarak olmuyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa