05 Kasım 2013 16:46

İranlı komutan: Suriye'de askerimiz yok

İran Devrim Muhafızları, ülkesindeki bir milletvekilinin “Suriye’de yüzlerce İranlı tabur var” açıklamalarını yalanladı.

İranlı komutan: Suriye\'de askerimiz yok
Paylaş

İran Devrim Muhafızları, ülkesindeki bir milletvekilinin “Suriye’de yüzlerce İranlı tabur var” açıklamalarını yalanladı.
İran Devrim Muhafızları Halkla İlişkiler Bölümü Sorumlusu Tuğgeneral Ramazan Şerif, “Suriye’de yüzlerce İranlı Tabur var” diyen Milletvekili Cevad Kerimi Kuddusi’nin açıklamalarının gerçeği yansıtmadığını söyledi.
İranlı taburların Suriye’de olduğunu kesin dille reddediyoruz diyen İranlı komutan, “İran’ın Suriye’de hiçbir askeri gücü bulunmamaktadır ve sadece savunma alanındaki deneyimlerini bu ülkeyi savunanlara aktarmak için danışmanlık düzeyinde Suriye’de bulunmaktadır” açıklamasında bulundu.
İran Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Üyesi Cevad Kerimi Kuddusi, dün bir toplantıda yaptığı konuşmada İran’ın Suriye’de yüzlerce taburunun olduğunu söylemişti.
Kuddusi, “Suriye ordusunun kazandığı zafer haberlerini bir Suriyeli komutanın ağzından duyuyorsunuz ancak arka planda İranlı güçler bulunuyor” demişti.
İran Devrim Muhafızlarına mensup Komutan Muhammed Cemalizade’nin ise Suriye’de öldürüldüğü iddia edilmiş ancak bu haber doğrulanmamıştı. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

DİDF: NSU davasında bir arpa boyu yol alınamadı

SONRAKİ HABER

YSK, Ceylanpınar Belediye Başkanı Abdullah Aksak’ın mazbatası iptal etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa