05 Kasım 2013 06:00

Tutuklularda hâlâ darp izleri var

Kayseri Kapalı Cezaevindeki tutuklular işkence gördükten sonra farklı cezaevlerine sürülmüştü. Sürüldükleri cezaevlerinde, tutuklularla görüşen yakınları, tutukluların vücutlarında hâlâ darp izlerinin bulunduğunu söyledi.

Tutuklularda hâlâ darp izleri var
Paylaş

KayseriKapalı Cezaevindeki tutuklular işkence gördükten sonra farklı cezaevlerine sürülmüştü. Sürüldükleri cezaevlerinde, tutuklularla görüşen yakınları, tutukluların vücutlarında hâlâ darp izlerinin bulunduğunu söyledi.

Gazetemize başvuran mahkum yakınları 22 Ekim’de yaşanan işkenceden sonra Kayseri Cezaevi idaresinin mahkumlar için sağlam raporu aldığını belirtti. Rapor alındıktan bir gün sonra da işkence yapıldığını belirten mahkum yakınları şu bilgileri verdi: “Yakınlarımız başka illere sürüldü. Görüşe gittiğimizde sırt, kafa, bacak ve gözlerinde morluklar olduğunu gördük. Bu şişliklerin cop darbeleriyle oluştu söylendi”

Cezaevi idaresinin, “mahkumlar birbirini dövdü” iddiasını yalanlayan mahkum yakınları, “Mahkumlar birbirini dövdüyse üçerli beşerli neden aynı cezaevine gönderildiler? Bu copları nereden buldular” diye sordu.

GÜVENLİK İÇİN SÜRÜLMÜŞLER!

Adalet Bakanlığına ait bir belgede yer alan, mahkumların güvenlik gerekçesiyle başka illere gönderildikleri ifadesine de tepki gösteren aileler, “Söz konusu güvenlikse işkence yapılmasını neden engellemediler? Adalet nereye giderse biz de oraya gideceğiz. Bu konunun Meclise kadar taşınmasını istiyoruz” dediler.

Gazetemiz Kayseri Cezaevinde yaşanan işkenceyi ‘Önce zulüm sonra sürgün’ başlığıyla manşetten duyurmuştu. (Kayseri/EVRENSEL)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Komet’in yolları Karaköy yollarında...

SONRAKİ HABER

Sivas'ta iskeleden düşen işçi yaşamını yitirdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa