Ay önceden ateş topu muydu?

Ay önceden ateş topu muydu?

Royal Society bilim topluluğunun son araştırmalarına göre, Ay önceden bir ateş topuydu. Topluluk tarafından ortaya konan bu teori, günümüzde kabul edilen Ay teorisi ile uyuşmuyor.

Royal Society bilim topluluğunun  son araştırmalarına göre, Ay önceden bir ateş topuydu. Topluluk tarafından ortaya konan bu teori, günümüzde kabul edilen Ay teorisi ile uyuşmuyor.

Bilim insanları arasında genel kabul gören teoriye göre, Dünya’nın oluşumundan önce, Mars büyüklüğünde bir gökcisminin çarpması sonucu, Dünya’nın yörüngesine büyük miktarda madde saçıldı. Bu maddelerin bir güç merkezi etrafında bir araya gelip yoğunlaşması ile uydumuz olan Ay meydana geldi.   Royal Society konferansında ortaya atılan teori ise Ay’ın Dünya yörüngesindeki parçaların bir araya gelmesiyle oluştuğunu reddediyor.

Bu teoriye göre, Ay’ın yüzeyi bir magma deniziydi ve soğuyarak, katılaştı. Aya  göndermiş olan  robotik cihazlar yardımıyla, Ay’ın kaya özellikleri ile ilgili çeşitli bilgiler edinilmişti.  araştırmalar sonucunda elde edilen bulgularda, Ay’ın daha önceden magma olduğuna dair kanıtlar mevcuttu. (DIŞ HABERLER)

www.evrensel.net
ETİKETLER Royal Societyay