Adıyaman TPAO’DA 8 işçi işten atıldı

Adıyaman TPAO’DA 8 işçi işten atıldı

Adıyaman TPAO’da taşeron olarak çalışan sekiz işçiyi patron gerekçe göstermeden işten attı.

Adıyaman TPAO’da taşeron olarak çalışan sekiz işçiyi patron gerekçe göstermeden işten attı. Adıyaman TPAO Müdürlüğünde çeşitli firmalar bünyesinde 530’a yakın taşeron işçi çalışıyor. Atılan işçiler uzun yıllardır TPAO’da taşeron işçi olarak çalışıyor.

TPAO’nun petrol arama ve üretim ünitelerinde kadrolu işçilerin yapması gereken işleri taşeron işçilerin yaptığını belirten işçiler ünitelerde, sahalarda uygulanan bu kuralsız çalışmanın artarak devam ettiğini de belirti.

İşten atılan işçilerden Tahir Ağlan, “Petrol sahalarının etrafına tel örgüler çekildi. Kamera sistemleri yapıldı. Biz sahalarda tanker dolumu yapıyoruz, jeneratöre bakıyoruz, pompayı çalıştırıyoruz, giden tankerlerin fiş makbuzunu imzalı olarak veriyoruz. Bu şekilde çalışırken önceki gün işten atıldığımızı öğrendik. İşimizi geri istiyoruz. İşimize geri dönmek için her türlü yola başvuracağız. Şimdilik benimle beraber sekiz arkadaşımız işine son verildi işten atmalar önümüzdeki günlerde devam edecek” dedi

TPAO Bölge Müdürü ile görüştüklerini söyleyen Ağlan, “Müdür bizlere ‘Elinize sağlık şimdiye kadar çalıştınız bundan sonra sizinle işimiz bitti’ dedi. Müdüre işiz kaldığımızı söyledik ve işe geri dönmek istiyoruz dedik ama müdür bizi azarlayarak ‘Bu zamana kadar ne iş yapıyorsanız gidin orada çalışın. Artık burada çalışamayacaksınız’ dedi” diye konuştu. Bu günden itibaren yasal yollardan haklarını arayacaklarını söyleyen Ağlan avukatlarıyla işverene dava açacaklarını dile getirdi. (Adıyaman/EVRENSEL)


 

www.evrensel.net